Yapı Kredi Play Kart Nasıl Alınır ve İptal Edilir?

YapıKredi tarafından sunulan Play Kart hizmetinin ne olduğu, nasıl başvuru yapılacağı ve iptali için ne yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

YapıKredi Play Kart Nedir?

Türkiye’nin ilk özel bankası olarak kurulan ve sunduğu çok sayıda hizmet ile ülkemizde bankacılık faaliyetlerinin gelişmesine yardımcı olan YapıKredi en son olarak Play Kart hizmetini devreye aldı. Bu kartı kullanabilmeniz için öncelikle öğrenci olmalı ve 26 yaşın altında olmanız gerekiyor. Tabi bu kartın sadece öğrencilere sunulmasının nedeni iş hayatından uzak olmaları nedeniyle ödemelerde yaşayabilecekleri sıkıntılar nedeniyle olmaktadır.

Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi Play Kart Başvurusu

Banka tarafından sadece gençlere özel olarak sunulan bu kartı alabilmek için mutlaka başvuru yapmalısınız. Eğer öğrenciyseniz ve bunu öğrenci belgeniz ile ispatlayabiliyorsanız sizde bu kartı almaya hak kazanabilirsiniz demektir. Kartı almak için farklı başvuru yöntemleri vardır. İlk olarak 444 0 444 müşteri hizmetleri arayarak bu hizmeti kullanmak için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bununla birlikte bu hizmet için oluşturulan www.olurmuolur.com.tr adresine girerek sağ üst köşede bulunan ekran üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Son olarak da başvurunuzu SMS yoluyla yapabilirsiniz. Bunun için 4421 numarasına TC numaranızı “PLAY” yazarak atmanız gerekiyor. Bu başvurunuzun ardından banka tarafından size geri dönüş yapılacaktır. İşleminizi tamamlamak ve Play Kart’lı olmak üzere yakında ki bir şubeye gitmeniz gerekiyor.

Yapı Kredi Play Kart Avantajları

Öğrenciler için özel olarak hazırlanan bu kart sadece üniversite ve lisans üstü bölümünde bulunan öğrencileri kapsıyor. Herhangi bir kefil olmadan sunulan ve çok fazla şart aranmayan kartın en yüksek limiti 1300 TL olarak sunuluyor. En önemli avantajlarından birisi hesap işlemlerinde herhangi bir ücret kesintisinin olmamasıdır. Aynı zamanda yıllık olarak kartlara ödenen aidat bunda yoktur. Dikkat çeken bir özelliği de nakde ihtiyaç duyduğunuzda bunun için nakit avans sunuyor olmasıdır. 2 gün içinde bu avansı geri öderseniz sizden herhangi bir faiz ücreti alınmamaktadır. İsterseniz bu ödemenizi uzun vadede taksitlendirme yaparak da ödeyebilme şansınız var.

Play Kart avantajları arasında bunlar ile birlikte sunulan diğer kartlarda olan bonus kazanma, taksitlendirme yapma ve talimat verme özellikleri de bulunmaktadır. Ayrıca kartın içinde müşteriye özel bazı çözümlerde sunulmaktadır. Kefilli sözleşme ile daha yüksek bir limite de sahip olabilirsiniz.

Yapı Kredi Play Kart Neden İptal Edilir?

Öğrencilik hayatınız bittikten sonra ya da bankanın uygulamaları hoşunuza gitmemeye başladığı andan itibaren artık bu kartın iptalini yaptırma isteği ortaya çıkabilir. Bu durum da birçok banka müşterilerini kaybetmemek için işi biraz yokuşa sürmektedir. Tabi ne olursa olsun doğru kanaldan ulaşılması halinde kart iptali gerçekleşmektedir.

Yapı Kredi Play Kart iptali banka tarafından sunulan diğer kartlardan farksız bir şekilde aynı yöntem ile iptal edilmektedir. İptal edebilmeniz için öncelikle hesabınızda herhangi bir borcun olmaması gerekiyor. Borcu bulunan hiçbir kartın herhangi bir banka tarafından iptal edilmeyeceğini belirtelim. Bunu yaptıktan sonra iptal için gerekli olan adımları atmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Play Kart Nasıl İptal Edilir?

Almış olduğunuz kartı iptal etmek için farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. Ancak öncelikle en garanti olanı tercih etmenizde fayda var. En doğru ve garanti yöntem bankanın bir şubesine giderek kartınızı iptal ettirmek için bir talep dilekçesi doldurmanız gerekiyor. Bunun ardından banka işleme başlayacak ve eğer borcunuz yoksa iptal süreci başlatılacaktır. Ancak etrafınızda bir şube yoksa ya da bir şubeye gidecek kadar vaktiniz yoksa müşteri hizmetleri ile irtibata geçmeniz gerekiyor. 444 0 444 ya da 0 850 222 0 444 numarasını arayarak durumu müşteri hizmetleri yetkilisine anlatabilirsiniz.

Büyük ihtimal ile sizlere bunu yapmamanız gerektiği hakkında bilgi vermeye çalışacaklardır. Ancak siz bu konuda ısrarcı bir durum göstermeniz halinde işleminizi bankaya gitmeden gerçekleştirmiş olacaksınız. Tabi bu işlemin gerçekleşmesi için belirli bir sürenin geçmesi gerekiyor. Bankadan bu konuda bilgi almanız doğru olacaktır.

Yapı Kredi Kart İptal Süreci

Yapı Kredi tarafından Play Kart ile birlikte sunulan farklı kartlarda bulunmaktadır. Yukarıda anlattığımız süreç temelde hepsinde aynı şekilde işlemektedir. Bir şubeye giderek başvuru yaparsanız işleminiz daha hızlı bir şekilde sonuçlanacaktır. Bunun için yazmanız gereken dilekçenin bir örneği aşağı da ki resimde bulunmaktadır.

Dilekçe ile yapacağınız başvurular gerekli incelemeler yapıldıktan sonra “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” kapsamında mutlaka işleme alınacak ve kapatılma süreci başlayacaktır. Bu talebin ardından banka en geç 7 gün içerisinde işlemin gerçekleşmesi için adımları atmak zorundadır. İlk olarak kullanıma kapatılacak olan kart, devamında borcun olmadığı araştırıldıktan sonra tamamen kapatılacaktır. Birçok bankada iptal süreçleri buna benzer bir şekilde işlemektedir. Acele etmeden doğru adımlar ile ilerlemeniz de fayda var.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
7 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle