Banka Kredi Ön Onay Verdi Sonra Onaylamadı

Kredi ön onayı olumlu olması kişilerin bankaya gitmeden iletişim araçları ile başvurdukları zaman oluşan aşamadır. Bankalar tarafından değerlendirilecek ve onay verilmeme durumu da gerçekleşebilir.

Ön Onay Almış Kredi

resimBankalar tarafından krediyi alabilmek isteyenlerin sıklıkla ön onay almak için bankaya iletişim yolları ile başvuruda bulunmaktadır. Kişilerin ön onaylı olarak banka kredisi alabilmek isteyenlerin ihtiyaçları doğrultusunda kredi alabilmek isteyenlerin her daim alacakları krediler için şu iletişim araçları ile birlikte bankaya başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

  • Kısa mesaj;
  • Çağrı merkezi ile başvuru;
  • İnternet bankacılığı;
  • ATM’ler aracılığıyla.

İletişim araçları ile birlikte başvuruda bulunmanız sonucunda kişilere birkaç dakika içerisinde kredinin onaylanıp onaylanmadığı konusunda bir yanıt gelecektir. Bu yanıt gelmesi sonucunda kişilerin ilk olarak krediyi alabilmek istediklerine dair banka tarafından bilgilendirme mesajı olmaktadır. Yani sizlere onaylanmıştır şeklinde bir mesaj gelmesi sonucunda kişilerin bankalardan istedikleri kredilerin hepsinin onaylandığı anlamına gelmemektedir.

Bankaların bu sadece sizlerin kredinin taksitlerini tekrardan geri ödeme yaparken zorluk çekip çekmediğiniz konusunda bir bilgilendirme mesajı olmaktadır.

Kredinin Daha Sonradan Onaylanmaması

Bankaların ilk olarak kredi notunuz incelenmektedir. Kredi notu yüksek olması durumunda onaylanma olacaktır. Fakat daha sonradan bankalar tarafından istenilen evraklar bulunmaktadır. Bir krediyi alabilmek için istenilen şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir. Şayet bankalarında ödemelerinizi düzenli yaparsanız sizlerin kredi notunuz yüksek olacaktır. Fakat bankalar tarafından aranan şartları yerine getirmemeniz durumunda ise sizlerin ilk onay almış olsanız bile daha sonradan kredinin çıkmaması söz konusu olur.

  • Krediyi alabilmek için başvuruda bulunan bir kişinin maddi durumu yeterli olmaması;
  • Herhangi bir gelirinin olmaması;
  • Daha önceden bir kredi almış olması;
  • Başka birine kefil olmuş olması;
  • Adına herhangi bir taşınabilir ya da taşınamaz malı olmaması.

Her zaman için bankalar ön onayı alabilseniz bile evraklar arasında sizlerin gelir belgeniz olup olmadığına bakacaktır. Şayet bankla ile birlikte onaydan sonra görüşme yapacağınız zaman şayet gelir belgeniz olmaması durumunda ise bu halde onayı alamayacaksınız.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle