Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ev hanımları iş yeri kurma, ev alma ya da ihtiyaç kredisi için hangi bankalar tarafından krediyi kolay alabileceği ve başvuru şartları hakkında genel bilgiler.

Ev Hanımlarına Kolay Kredi

resimHerhangi bir gelir belgesi olmayan ev hanımlarının bankalar tarafından ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kredi alabilmeleri mümkün hale gelmektedir. Çalışmayan bayanların kredi kullanmak istediği zaman bunun için alabilirler. Bankaların çoğunun vermekte olduğu krediler ev hanımlarına özel bir kredi olarak geçse de bu kredi türünü alabilmek sadece gelir belgesi olmayan ve çalışmayan bayanlar için değildir. İşsiz olan, öğrenim hayatı devam eden kişilerde kısaca düzenli aldığı bir maaşı olmaması halinde banka tarafından verilen krediyi güvenerek kullanabilirler. Bu nedenle de ihtiyaçlarınız doğrultusunda herhangi bir krediye başvuru yapacağınız zaman sizlere onay verebilmesi için bankalar tarafından şu özellikler aranmaktadır:

  • Vadesinde ödeme yapacağınıza inanması;
  • Kredi notunun yüksek olması;
  • Kefil gösterebilmeniz;
  • Taşınabilir ya da taşınamaz mal varlığınızın olması;
  • Ek gelirinizin olması.

İlk olarak bir banka tarafından bakılan ilk kredi notu olmaktadır. Kullandığınız kredi kartınızın düzenli ödeme yapması, daha önceden aldığınız paraları zamanında ödemeniz ve en düşük 1500 puana sahip olmanız gibi bir özellik ilk öncelikle istenmektedir. Sonrasında ise bir banka tarafından aranmakta olan özelliklerden bir tanesi de bankaya teminat gösterebilmenizdir. Parayı düzenli olarak ödeyebilecek olduğunuza inandırmanız gerekmektedir. Sizlerin eviniz, arabanız ya da arsanız olması gibi durumlarda ipotek edilerek bu para sizlere verilebilir.

Kefil gösterilmesi durumunda ise sizlerden olur da banka tarafından verilen para ödenmemesi halinde kefilin ödeyecek olması sebebiyle istenmektedir.

Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bankanın aradığı özellikleri yerine getirmeniz halinde kolaylıkla onaylanmaktadır. Bu sebeple de sizlerin yapacağınız öncelikli işlem şu olur. Birçok kişi tarafından alınacak krediler arasındadır. İşsiz olanların başvuruda bulunduğu zaman alması için öncelikle istenilen puanın yüksek olması çok önemlidir. Şayet düşük olması halinde ise bu gibi durumlarda kefil ya da ipotek gösterip alabilirsiniz. Başvuru yapacağınız zaman her zaman bankayı ödemelerinizi düzenli yapacak olduğunuza inandırmanız gerekmektedir. Bu sebeple de ek geliriniz varsa; yani sizlerin herhangi bir eviniz ya da dükkanınız kirada olması halinde bunu kanıtlamanız istenmektedir.

Şayet bu olmaması halinde ise her zaman için kefil gösterebilir ve onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Bu da mümkün değilse o halde bankanın sizden etkilenmesi için yapacağınız her zaman inandırmak için pratik yolları denemelisiniz. İstenilen şartları sağlayamamakta olan bir kişinin her zaman için yüksek tutarda olan paraları almak yerine daha düşük rakamlar talebinde olmalıdır.

Bir gelirinizin olduğunu ve bankayı vadesinde ödeme yapacak olduğunuza inandırmanız önemlidir. Daha önceden düşük puanınızın düşük olması gibi bir durumda kaldığınız zaman ise sizlerin yapacağınız puanınızı yükseltmek olur. Bunun için kartınızı kullanmanız, ödemelerinizi düzenli gerçekleştirmeniz gibi durumlar yükselmesine ve istenilen parayı almanız için aranan şartlar arasında olan puanınızın yükselmesinde etkili olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Gerli belgesi olmayanlara kolay kredi imkanı vermekte olan bankalar bulunmaktadır. Bazı bankalara cep telefonunuzun kısa mesaj özelliği ile kredinin onaylanıp onaylanmayacağını anlamak için mesaj attığınız zaman dakikalar içerisinde sizlere dönüş yapılacaktır. Bu gibi durumlarda onaylanması halinde sizler bankaya gitmelisiniz. Her zaman için hesabınızın olduğu ve sürekli olarak çalıştığınız bankanın sizlere daha kolay para verecek olduğunu da unutmamalısınız. Bankaya başvuru yapacağınız zaman şu belgelerle gitmelisiniz.

  • Nüfus cüzdanı, Ehliyet ya da pasaport;
  • Gelir belgesi;
  • Vergi levhası;
  • Tapu ya da ruhsat;
  • Kiracınızla aranızda yapılan kontrat.

Enpara

Dijital bankacılık olarak bilinmektedir. Finansbank’a bağlı olarak açılan ve kısa süre içerisinde verdiği hizmet kalitesi sebebiyle birçok müşteriye ulaşmaktadır. İnternet bankacılığı hizmetinden yararlanmakta olan ve en çok tercih edilen bankalar arasında olması nedeniyle de istenilmektedir. Bu sebeple de yapılacak işlemler sırasında öncelik olarak sizlerin başvuru yapabilmeniz için müşterisi olma özelliği aramaktadır. Başvuruların her zaman için internet üzerinden gerçekleşmesi ile de bilinmektedir.

En düşük 1.000 Türk Lirası en yüksek ise 50.000 Türk Lirası alabilmeniz mümkün olmaktadır. Vade sınırlaması da olduğundan 1 ay vade ile ya da en fazla 36 ay vade ile birlikte alabilirsiniz.

CEBTETEB

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından kurulan dijital bankacılık olarak bilinmektedir. Müşterilerine sadece krediyi alabilme imkanı sağlamaktadır. Başvurularınız için her zaman için internet üzerinden başvurmanız gerekmektedir. 1.000 Türk Lirası ve 15.000 Türk Lirası arasında bir para alabilmeniz mümkün olmaktadır.

DenizBank

Ev hanımları ya da düzenli bir iş yerinde çalışmadığı için gelir belgesi olmayan kişilere Denizbank tarafından kolay bir şekilde krediyi alabilme imkanı sağlanmaktadır. Müşterisi olanların her zaman daha kolay alması mümkün olur.

Şekerbank

İş yeri kurmak isteyen ya da ihtiyacı doğrultusunda para temin edebilmek için bankaya başvuru yapmanız sonucunda inceleme ile birlikte diğer bankalara göre daha kolay onaylanması mümkün olmaktadır. 1 ile 36 ay vade ile birlikte düşük faizi sayesinde alabilirsiniz.

Odeabank

Müşterilerine tanıdığı ayrıcalık ile birlikte ihtiyacınız doğrultusunda 36 ay vadeye kadar alabilmeniz kolaydır. İstenildiği zaman şubeler, İnternet bankacılığı ya da mobil şube tarafından başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca şubeden başvuru yapacakların ise nüfus cüzdanını sadece götürmeleri yeterli olur.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle