Kobi kredisi hesaplama
Kredi türü
Kredi Vadesi
Kredi tutarı
Son Güncelleme: 2024.04.16

Kobi kredisi veren bankalar

Faiz(%):
2.32 %
Toplam Ödeme:
69 461 TL
Aylık Taksit:
1 644 TL
Yıllık Maliyet
31.68%
Aylık Maliyet
2.32%
Tahsis Ücreti
30 000 TL

Esnaf kredisi olarak bilinen kredilerin iş yeri sahipleri için verilmektedir. Bu krediler kişisel harcamalar için geçerli olmayıp, esnafların iş yeri yenilemesi, taşınması, iş yerini satın alması, büyümesi ya da demirbaşların alımında kullanılmaktadır. Nakdi krediler ya da gayri nakdi krediler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Nakdi kredinin kısa vade ile faizli verilen krediler olarak bilinmektedir. Küçük ölçekli iş yerleri için uygun olmaktadır. Mevduat hesabına göre 1 ya da 2 günlük kısa vadeli nakit paraya ihtiyacı olması halinde tercih edilmektedir. Bunların hesaplanması için sizlerde KOBİ kredisinde ne kadar faiz getireceğini vade sayısını girerek sitemiz üzerinden kolaylıkla hesaplamanız mümkündür.

Esnaf Kredisi Başvurusu

İnternet sitemiz üzerinden KOBİ kredisi hesaplama işlemini gerçekleştirecek ve size uygun olan krediyi alacağınız bankayı öğrenebileceksiniz. Küçük ya da orta büyüklükte olan işletmelerin ticari kredilere başvurması için evraklarını hazırlaması önemlidir. Bunun için kredi uzmanlarımız tarafından yapılmış program da hesaplamanız ilk olarak gereklidir. Unutulmamalıdır ki bütün bankalarla anlaşmalı olmamız nedeniyle bankaların faiz oranları anlık olarak sitemizde görülebilmektedir. Bu nedenle de sizlerin hesaplama yaparken güvenerek yapabilirsiniz.

Talep ettiğiniz bankaya evraklarınızı hazırlayıp başvuru yapmanız gerekmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması ile birlikte sizden bankaların isteyeceği evraklar şunlar olmaktadır:

  • Mali veriler;
  • Bilanço;
  • Gelir belgesi;
  • Ticaret Sicil kayıt örneği;
  • İkametgah.

Belgelerinizi hazırladığınız zaman bankaya başvurduğunuz da aradıkları şartlara karar vermesi durumun bankanın onay vermesi ile birlikte krediniz onaylanacaktır. Sizlerde sitemizde ki programı kullanarak hangi bankanın sizin için daha avantajlı olduğunu ve ayrıca aylık taksit miktarlarını öğrenmek için bankaya gitmeden öğrenebilirsiniz. Bankalar tarafından onay vermesi sonucunda ilk öncelikle KOBİ kredisinde şartları yerine getirmeniz sonucunda onay vereceği de unutulmamalıdır. Uzun süreli ve düşük faizli olan KOBİ kredileri bankaya düzenli ödemeleri yapmanız gerekmektedir.

Esnaf kredisi için başvuru yapacak olanların ilk öncelikle bilmesi gereken her banka farklılık göstermektedir. Sizler yukarda yazmış olduğumuz belgelerle birlikte başvurmanız gerekmektedir. Bu evraklarınız eksik olması durumunda krediniz onaylanmayacağı unutulmamalıdır. Her banka müşterilerine kredi verebilmesi için gelir belgesine bakmaktadır. Bunun nedeni ise bankadan aldıkları parayı geri ödemesi kesin olan insanlara verecektir.

KOBİ Kredileri Yapılandırma

Bankadan alınan kredinin taksitlerinin düşük faizle alacaktır. Vade süresini de her zaman için tüketici kendisi belirlemektedir. Fakat bazı durumlarda tüketicilerin planladığı gibi olmaması durumunda düşük faizle bile olsa ödemekte zorlanacaktır. Bu durumda yasal sürenin başlaması 90 gün olmaktadır. Bu süre içerisinde ödeme gerçekleşmemesi halinde yasal takip başlayacaktır. Ev, arsa ya da iş yerinizi ipotek etmeniz durumunda banka tarafından bunların satışı gerçekleşecektir. Ayrıca insanların hukuki işlemler sırasında avukata verilmesi durumunda ise bankaya olan borcun artık avukatla muhatap olması sebebiyle kişilerin bu borçları öderken bir de avukat masrafını da ödemesi söz konusu olacaktır.

Borcu ödemekte zorlanan kişilerin bankaya başvurmaları gerekmektedir. KOBİ kredilerinde kısa vadelerle bile almış olduğu krediyi tekrardan ödeme yapması için düşük faizle birlikte yapılandırma yapılmaktadır.

Her bankanın inisiyatifinde olan yapılandırma yapması mümkün olmaktadır. Fakat yapılandırmanın şayet banka tarafından zorlanan kişilerde ya da şartlarına uymuyorsa, vade sonucunda banka zarar ediyorsa o zaman yapılandırma işlemini gerçekleştirmeyecektir.

Devlet Destekli KOBİ Kredisi

Esnaflara kredi imkanı KOSGEB tarafından da sağlanabilmektedir. KOSGEB tarafından esnaflara verilmekte olan kredi sıfır faiz ile olması nedeniyle birçok insan tarafından istenmektedir. Sizlerde sitemizde uzmanlarımız tarafından hazırlanmış KOSGEB yazısını okuyup buradan nasıl faizsiz kredi alacağınızı ve şartlarını öğrenebilirsiniz. Kredinin her zaman için sizin yararınıza olması durumunda esnaf kredisi için sitemizden hesaplama yaparak anlık faiz oranları ile hesaplama yaparak uygun bankayı seçebilirsiniz.