Mevduat Faiz Oranı Hesaplama

VADE(Gün)
MEVDUAT MİKTARI
Son Güncelleme: 2024.05.21
Faiz Oranı:
28.5%
Net Faiz Tutarı:
1 249 TL
Vade Sonu:
51 249 TL
Hoş Geldin Faizi
Faiz Oranı:
23.5%
Net Faiz Tutarı:
1 030 TL
Vade Sonu:
51 030 TL
e-Turuncu Hesap (Turuncu Ekstra +2%)
Faiz Oranı:
23%
Net Faiz Tutarı:
1 008 TL
Vade Sonu:
51 008 TL
Faiz Oranı:
22%
Net Faiz Tutarı:
964 TL
Vade Sonu:
50 964 TL
Faiz Oranı:
21%
Net Faiz Tutarı:
921 TL
Vade Sonu:
50 921 TL
Faiz Oranı:
15.5%
Net Faiz Tutarı:
679 TL
Vade Sonu:
50 679 TL
Faiz Oranı:
15%
Net Faiz Tutarı:
658 TL
Vade Sonu:
50 658 TL

Bankalara vade süresi içerisinde yatırılan, vadesi bitince çekilecek paralardır. Mevduat hesaplarında vade boyunca anaparaya uygun olarak faiz işlenmektedir. Vade süresi kişiler tarafından belirlenerek, sonunda anaparaya faiz eklenmektedir.

Bankalar tarafından bir yatırım aracı olarak uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında her bankanın faizi farklı olmaktadır. Kredizamani.com internet sitesinde birçok banka listelenmektedir. Bu bankaların her gün değişen faiz miktarları otomatik olarak eklenmektedir.

Kredizamani.com internet sitesi:

  1. Birçok bankanın mevduat faiz oranı anlık olarak işlenmektedir.
  2. Hesaplama programı ile birlikte anaparanız ve vade gününü girmeniz durumunda vade sonunda elde edeceğiniz faiz miktarını bulabilirsiniz.
  3. Anlık olarak bankaların uyguladığı faiz oranlarında en yüksek faizi hangi bankanın verdiğini bulabilirsiniz.
  4. Mevduat kampanyaları hakkında bilginiz olacağı gibi aynı zamanda da otomatik olarak hesaplaması sitemizde yüklü olan vadeli mevduat faiz oranını hesaplayabilirsiniz.

Birçok banka tarafından verilmekte olan faiz oranları hemen işlenmesi nedeniyle anaparanızı hangi bankaya yatırmanız gerektiği konusunda bilgi alabilir, bütün bankalar tarafından verilecek faiz miktarının karşılaştırması sayesinde yüksek faizi verecek bankayı görebilirsiniz.

Mevduat Faizi Hesaplama

Vadeli mevduat hesaplarında anaparanın vade sonunda ne kadar faiz getirecek olduğunu hesaplamak için şu formülü kullanmalısınız:

Mevduat Faiz Hesaplaması = anapara * faiz oranı * vade / 36500

formülünü kullanarak hesaplamanız mümkündür.  Bu işlemi bir örnekle hesaplamak gerekirse:

Banka tarafından %21,04 faiz ile birlikte 32 gün vadeli mevduat hesabına 10.000 TL anapara yatırılması halinde 10.000 * %21,04 * 32 / 36500 = 184 TL 32 günlük faiz gelmektedir.

Faizler anlık olarak değişebilmektedir. Anaparanızı faize koymak istiyorsanız sitemizde vadeli mevduat hesaplama programını kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sitemiz kayıtlı olan birçok bankanın sürekli olarak faizleri anlık olarak işlenmesi nedeniyle sizlerin sadece yapacağınız anaparanızın miktarını girmek ve vadesini de yazarak hesaplama butonuna tıklamak olacaktır. Otomatik olarak kendiliğinden hesaplayacak ve sizlere kayıtlı olan bankaların verdiği faiz oranını, girdiğiniz anaparaya belirlemiş olduğunuz vade sonunda getirecek olduğu faiz miktarını da göreceksiniz. Sadece tek bir bankayı görmeyecek olduğunuzdan birçok bankanın verdiği faiz miktarını, vade sonunda paranızın ne kadar olacağını görebilirsiniz.

Vadeli mevduat hesaplaması sonrasında bütün bankalar listelenecektir. En yüksek faiz veren banka ve en düşük faizi verecek bankanın listelenmesi sonrasında ise sizlerin hangi bankaya karar vereceğinizi anlamış olacaksınız.