Finansbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma ve Kapatma

Finansbank üzerinden sunulan kredi kartlarından herhangi bir tanesini internet alışverişine kapatma ve açma işlemlerinin nasıl yapılacağını yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.

Finansbank Sunulan Hizmetler

Finansbank 1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan özel bankalardan birisidir. Banka 2006 yılında Yunanistan merkezli bir bankaya devredildikten sonra 2016 yılında Katar sermeyesi olan QNB tarafından satın alındı. Bankacılık sektöründe yer olan önemli şirketlerden birisi olmayı hep başardılar. Sundukları hizmetler arasında yer alanlardan birisi de kredi kartlarıdır. Bu kartlar sayesinde birçok müşterisinin ihtiyacını olumlu bir şekilde karşılamayı başarıyor. Kart çeşitleri özelliklerinde ve detaylarına göre farklılık göstererek sunuyor. Emeklilere, öğrencilere, çalışanlara ve ticari iş yapanlar için özel kart sistemleri bulunuyor.

Finansbank Sunulan Kart Çeşitleri

Finansbank tarafından sunulan 6 farklı kart vardır. Bu kartların hepsin kendi içerisinde hizmet ettikleri alana göre farklı hizmetler sunmaktadır. Sunulan kartların ne olduğuna ve içerisinde ki özelliklere bakalım.

  • CardFinans kredi kartı binlerce marka üzerinden alışveriş yapmanıza ve farklı alışveriş noktaları ile işlem yapmanıza yardımcı olmaktadır. Taksit seçenekleri ve farklı avantajlar ile sunulan bankanın en kapsamlı kartı olarak görülebilir.
  • CardFinans Xtra, Bu kartta diğeri ile benzer özelliklere sahiptir. Özel olarak hazırlanan cazip kampanyalardan yararlanma fırsatına sahip olabiliyorsunuz.
  • CardFinans Emekli, sadece emekli olanlara özel olarak fırsatlar sunan bir kredi kartı türüdür. Bu hizmeti kullanmak için mutlaka emekli olmanız gerekiyor.
  • CardFinans Hemşire, sağlık alanında çalışan ebe, hemşire ve sağlık memurlarına hizmet vermesi için hazırlanan bir hizmet türüdür.
  • CardFinans Fix, banka kartı olarak da hizmet veren aynı zamanda kredi kartı özelliği bulunan bir karttır. Kullanımı en kolay olanlardan birisidir.
  • CardFinans Go, sadece 18 ile 26 yaş arasında olan genç kesime kullanımı için sunulan ve içerisinde indirim, taksit gibi çok sayıda özellik bulunduran bir karttır.

Bankanın sunduğu tüm kart hizmetlerini bu şekilde sayabiliriz. Her birinin kendine haz özellikler olsa da temelde hepsi aynı hizmet vermek için hazırlanmıştır. Şimdiye kadar bu kartları kullanan binlerce insan vardır. Daha kullanışlı bir hale gelmesini istiyorsanız size gelirken güvenlik amacıyla yapılan kısıtlamaları açtırmanız gerekiyor. Bu kısıtlamalardan birisi de internet üzerinden alışverişe kapalı olmasıdır.

Finansbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Yukarıda bahsettiğim kartlardan herhangi bir tanesine sahip olabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra size gelecek olan kartlarda internetten alışveriş yapma özelliği genellikle kapalıdır. Yada siz kendiniz kapattırmış olabilirsiniz. Bu durumu değiştirmek için yapmanız gereken basit bir işlem vardır. Onu yaptıktan sonra sizde kartınızı artık internet alışverişlerinde kullanma hakkınıza sahip olabileceksiniz. Kartınızın internet alışverişine kapanması 17 Ağustos 2018 tarihinde yasallaşan bir kanun nedeniyle de olabilir. Artık kullanıcısı onay vermemiş olan bu kartların tamamını alışverişi online yapma özelliği kapalı olacaktır. Bu durumu düzeltmek çok basit bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak o tarihe kadar almış olduğunuz hizmetin bu özelliğini maalesef kullanamayacaksınız.

Finansbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma

İnternet alışverişinizde elinizde ki kredi kartını kullanmak istiyorsanız farklı yolları izleyerek basitçe yaptırabilirsiniz. En basit yöntem “INTERNET” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 4 hanesini de yazıp 2273’e mesaj atmanız gerekiyor. Gelecek mesaja “ONAY” yazıp geri göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bununla birlikte bankanızın ATM’sine gidip kartınızı koyduktan sonra basit bir kutucuğu işaretleyerek işleme açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bankanın kullanmış olduğu bir internet hesabınız varsa ya da mobil uygulaması ile de internet alışverişinize onay verme hakkınız var. Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız bankanın müşteri hizmetleri servisi olan 0 850 222 0 900 numarasını arayarak da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kadar basit işlemlerden bir tanesini deneyerek kapalı olan online alışverişinizin tekrar açılmasına izin verebilirsiniz. Bankalar bu hizmeti kanun gereği kapatmaktadır. Çünkü son yıllarda bu konuda yaşanan çok sayıda olumsuz nedeniyle birçok insanın başına istemediği olaylar gelmiştir.

Finansbank Kredi Kartı Alışverişine Kapatma

Finansbank üzerinden almış olduğunuz herhangi bir kartınızda internet üzerinden istemediğiniz bir durum nedeniyle para çekilebilir. Bu durum sizin haberiniz olmadan yapılsa da bir şey ispat edemediğiniz için bunu ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu tür durumlar ile uğraşmamak için gene yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemlerden birisini tercih ederek online alışverişi iptal edebilirsiniz. İnternet alışverişi çok kolay bir hizmet olarak görülse de eğer bilgileriniz yanlış insanların eline geçerse hiçte istemediğiniz durumlar ile yüzleşebilirsiniz. En basit ve kolay yöntem bankanızın müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Telefonun açılması ile birlikte kredi kartı işlemlerine yönlendirileceksiniz ve müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sonrasında bu özelliği basit bir şekilde kullanıma kapattırabilirsiniz.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 2,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle