100 TL Kredi Çekme Konusunda Yardımcı Olan Bankalar

100 bin TL tutarında kredi çekmek isteyen kişiler öncelikli olarak tüm bankaların krediler konusunda talep ettikleri şartları ve evrakları eksiksiz olarak yerine getirmelidir.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Kredi türü
Kredi tutarı
Kredi vadesi
Son Güncelleme: 2024.07.14
30 vade ile 100 000,00 TL İhtiyaç kredisi veren en uygun 5 banka (son güncelleme: 2024.07.14):
BankaFaizAylık TaksitToplam MaliyetTahsis ÜcretiYıllık Maliyet
Yapı Kredi2.77% 5 340 TL159 817 TL 500 TL48.65%
Odeabank2.99% 5 520 TL165 240 TL 525 TL53.35%
HSBC4.3% 6 990 TL208 965 TL 500 TL93.25%

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt ve konut kredileri dışında zaman zaman bireysel ihtiyaçlar içinde yüksek limitli paralara ihtiyaç duyulur. Bankalardan yüksek limitli şekilde para alabilmek adına bankacılık mevzuatları gereğince belirli şartlar bulunur. Hızlı şekilde kredi olanağı bulunan bu tarz kredilerin kullandırımını yapabilir. Yalnız yasalar kapsamında belli başlı şartlar bulunur ve evrakların hazırlanması gerekir. Yüksek tutarlara sahip olan kredi çekimlerinde vadeler genelde 60 ile 48 ay aralığında çekilir. Bankalar kredi çekecek olan kişiden çekilecek olan kredinin geri ödenmesi gücünün ispatının yapılmasını ister. Aylık ödemeler çekilen kredi tutarına göre değişim gösterir. BDDK düzenlemesi dikkate alındığı zaman kredi çekimlerinde aylık ödeme tutarlarının aylık olarak alınan gelirin % 70’ini geçmeyecek şekilde olması gerektiğini unutmamak önemlidir. Ayriyeten yüksek meblağlarda çekilecek olan kredilerde ipotek, kredi notu yüksekliği, esnaf kefilliği, memur kefilliği ve kazancın yüksek olması ispatı da istenir.

Kredilerin Başvurusunda Gerekli Evraklar

100 bin TL tutarında kredi çekim işlemi için başvuru internet üzerinden yapıldıysa ön başvurunun onaylanmasından sonra kişilerden bazı evraklar talep edilir. Bu evrakların içinde;

  • Çekilecek olan rakam baz alınarak taşınmaz malın tapusu
  • Bankanın ihtiyaç duyması halinde esnaf ya da memur kefilliği
  • İkametgâh belgesi yahut son ayın elektrik, su ya da doğalgaz faturası örneği
  • Maaş bordosu yahut belgelenebilir gelir beyan örneği
  • Kimlik belgesi

Krediler Faizsiz Alınır mı?

Bireysel ihtiyaçlar, araba ve ev kredileri konusunda faiz almadan kredi veren banka yoktur. Yani her banka faiz hesaplar ve alır. Katılım bankları faiz almaz ama kâr payı ismiyle belli başlı masraflar almaktadır. Yani 100 bin TL tutarında olan kredileri 100 bin TL olarak geri ödemek mümkün olmaz.

İhtiyaç Kredisi İçin Gereken Belgeler

Bankalardan çekilecek olan kredilerin rakamlarını yükseltmek adına ya da 100 bin TL kredileri çekmek için aşağıda bulunan uygulamaların yapılması gerekir.

Kefil Sunma

Kredilerin kullanımı esnasında gelir düzeyi yüksek ve kredilerin puanı yüksek olan bir kefil gösterilirse alınacak olan kredinin onaylama durumu daha yüksek olacaktır. Yalnız tam tersi bir surum ortadaysa kesinlikle kredinin onaylanmasını beklememeniz gerekir.

Araç ve Gayrimenkul İpoteği

Kendi adınıza kayıtlı olan yazlık, ev, arsa tarzında gayrimenkuller ve aracınız bulunuyorsa bunun ipotek ettirilmesi şartıyla bireysel şekilde kredilerinizin limitlerini arttırma imkânınız bulunur. Tabii ki bu aşamada ipotek edilecek olan malın da değeri oldukça büyük önem taşır. İpoteğin yanında gelirinizin ve kredilerinizin puanında düzgün olması şartı bulunur.

Gelir Beyan Etme

Bankaların bazıları gelir belgesi olmadan kullandırım işlemi yapsa da çoğunluğu bu tarz yüksek meblağlarda kesinlikle gelir belgesi talebinde bulunur. Aylık olarak aldığınız maaş dışında gelirleriniz varsa bunları beyan edebilirsiniz. Bu sayede kredinizin miktarını yükseltme imkânınız bulunur. Kira geliri, mevduat hesabında bulunan paralar tarzında belgelenmesi mümkün olan gelirlerin beyan edilmesi yeterli olacaktır.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle