Vakıfbank Emeklilere Özel Sunulan Kredi Fırsatları

Vakıfbank tarafından özel olarak emeklilere sunulan kredi fırsatları hakkında bilmeniz gereken tüm detayları yazımız içerisinde rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Emeklilere Sunduğu Kredi Fırsatları

Devlet eliyle ülkemizde ki emeklilere ihtiyaç duydukları anda uygun faiz oranları ile kredi sağlayan bankalardan birisi Vakıfbank olarak dikkat çekmektedir. Banka bu hizmeti ile 10 milyonun üzerinde emekli bulunan ülkemizde büyük bir hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Tabi bankanın sunduğu avantajlı hizmeti kullanabilmeniz için öncelikle gerekli şartları sağlamalısınız. Bu şartlar arasında en önemli olanı maaşınızı bankadan çekmeniz olacaktır. Tabi şuan da belki farklı bankadan maaşınızı alıyor olabilirsiniz. Ancak bunu bir dilekçe ile talep ederek maaşınızı bu banka üzerinden çekmeyi sağlayabilirsiniz. Ardından ise sunulan herhangi bir krediyi rahat bir şekilde çekebilirsiniz.

Vakıfbank Emeklilere Özel Kredi

Vakıfbank Emeklilere İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi

Devlet tarafından desteklenen bu banka üzerinden düşük faiz oranlarını kullanarak istediğiniz miktarda parayı sadece emekli olduğunuz için alabilirsiniz. Bu konuda sektörde ki en düşük faiz oranlarını sizlere sunan banka sadece ihtiyaç değil aynı zamanda taşıt ve konut kredilerini de bu oranda sağlama konusunda ideal gözüküyor. Sizin yapmanız gereken ilk olarak sektörde bir araştırma yaparak daha uygun kredi veren bir bankanın olup olmadığına bakmanız olacaktır. Hizmetlerini daha geniş bir kitleye yaymayı amaçlanan kurum PTT ile iş birliği yaparak 80 bin TL üzerinde krediyi emeklilere sunmaktadır. Tabi daha yüksek oranlarda kredi alma şansınız olsa da bunun için farklı teminatlar sizden talep edilebilmektedir. Gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara çekilen miktara, taksit sayısına göre değişen faiz oranları ile farklı miktarlarda para çekme kolaylığı sağlıyor.

Vakıfbank Emeklilere Özel Kredi Hesaplama

SGK ya da farklı bir kurum üzerinden emekli maaşınızı bu bankaya aktardıktan sonra çekeceğiniz kredi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Biz burada sizlere kısaca alabileceğiniz miktarlara göre sunulan faiz oranları ve ödeme miktarları hakkında örnekler vereceğiz. Bu sayede alacağınız hizmet hakkında bir ön bilgi sahibi olabileceksiniz.

Kredi faiz oranı bazı özel ayrıntılara göre %1,15, %1,19 ve %1,24 olarak değişiklik göstermektedir. Örnek olarak 12 ay ödemeli 10 bin TL kredi çekeceğinizi farz edelim. Buna göre aylık ödemeniz 909 TL olacaktır. Bu işlem için sizden 50 TL kredi tahsis ücreti alınacaktır. Kredi tahsis ücreti ödemeden kredi çekmek istiyorsanız uygulanacak faiz oranı %1,24 olacaktır. Bu oran ile 70 bin TL’yi 36 ay geri ödeme olarak çekmeyi kabul ederseniz aylık ödemeniz 2.525 TL olacaktır. Diğer iki oranda sizden kredi tahsis ücreti alınacaktır.

Vakıfbank Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu uygun oranlar ile çekebileceğiniz paraya ulaşabilmeniz için ilk etapta yapmanız gereken başvuruyu gerçekleştirmek olacaktır. Tabi yukarıda belirttiğimiz gibi maaşınızı bu bankadan almak ilk koşuldur. Dört farklı yol ile bu başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankanın fiili bir şubesine giderek, internet şubesini kullanarak, sms yoluyla ve direkt olarak müşteri hizmetlerini arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Sizden tüm başvurularınızda TC kimlik numaranız, aylık gelir miktarınız istenecektir. Bu bilgileri de bankaya sağladıktan sonra başvurunuzu yapmış olacaksınız. Unutmadan eklememiz gereken detay yukarıda bahsetmiş olduğumuz kredi oranlarının değişen ekonomik şartlar nedeniyle sürekli dalgalanacak olmasıdır. O nedenle başvurunuzu bir şube üzerinden yaparak çekmek istediğiniz miktarı ve uygulanacak faiz oranı hakkında bilgi almanız doğru bir yöntem olacaktır.

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Emekli Kredi Şartları Nelerdir?

Bankanın sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanmak her emeklinin hakkıdır. Ancak bunu kullanabilmeniz için öncelikle emeklilerden istenen şartları yerine getirmek gerekiyor. Bunu yerine getiren emeklilerin istedikleri miktarda parayı bankaya başvurarak rahat bir şekilde alabileceğini de belirtmek gerekiyor. Uygun kredi faiz oranları sayesinde özel bankaların çok altında maliyet ile ihtiyacını karşılayabileceksiniz.

  • Maaş bankadan alınmalıdır,
  • 80 Yaşın altında emeklilere uygulanmaktadır,
  • Vakıfbank yanı sıra PTT’den de emekli maaşınızı alıyor olabilirsiniz,
  • İşlemi yapacak kişinin hayat sigortası yaptırması gerekiyor.
  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi

Bu maddeleri sağlayan emeklilerin başvurularını bankaya yaparak farklı miktarlarda en uzun 48 ay olmak üzere kredi çekme şansına sahip olduklarını söyleyelim. Eğer çekilecek miktar 90 bin TL’nin üzerinde olursa banka sizden farklı teminatlar isteyebilir.

Vakıfbank Emekli Kredi Şartları

Vakıfbank’ın Sunduğu Kredide Bilinmesi Gerekenler

Bankanın emeklilere özel olarak hazırladığı ve sunmuş olduğu bu kredi türünde bilinmesi gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Çekilecek kredilerde miktara göre fark etmeden binde 5 oranında tahsis ücreti kesilecektir. Bu ücretin kesilmemesi isteyenlere ise daha yüksek oranda faiz uygulanacaktır. Kısaca bu ücreti bir şekilde ödemeniz gerekiyor. 10 bin TL üzerinde ki işlemlerde mutlaka hayat sigortası şartı koyulmuştur. Bu kredi miktarına göre ödenecek sigorta ücreti 123 TL olacaktır. Tabi miktar yükseldikçe sigorta bedeli de artış gösterecektir. Kredinizi öderken zorluk çıktığında üç ay erteleme hakkını kullanabiliyorsunuz. Bu durumda ise geriye kalan borçlarınıza erteleme faizi eklenecektir. Yapılacak geri ödemenin süresi en kısa 3 ay en uzun ise 48 ay olarak belirlenmiştir. İhtiyaçlarını karşılamak emeklilerin bu fırsatı değerlendirmeleri mantıklı bir seçenek olarak görülmektedir.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle