Ev Hanımlarına Kredi Kartı Sunan Bankalar ve Şartları

Ev hanımlarına kredi kartı olanağı sunan birçok banka bulunur. Bu bankaların gerekli şart ve koşullarının yerine getirilmesi sayesinde kartlar onaylanır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

resim

Ev hanımları yaşam içinde en çok çalışan işçilerdir. Gün içinde evlerinin içinde mesai yapsalar da geliri olmayan bu kişiler on çok çalışan olarak karşımıza çıkar. Gün içi harcamaları yapmak adına ev hanımları da kendilerine kredi kartı isterler. Bazı bankalar kredi kartı vermek adına belli başlı kampanyalar düzenlemektedir. Bu kapmayalar dâhilinde verilecek olan kartlar sınırlı limitler dâhilinde kadınlara sunulmaktadır. Kredi kartı alacak olan ev hanımlarına kredi verilirken banklar direkt olarak kredi notuna bakar. Kredi kartı alımlarında da öncelikli olarak banklar kredilerin notunu inceleme yapacaktır. Notu yüksek olan kadınların bu kartları alımları konusunda sorun yaşaması mümkün değildir. Düşük notu olan kişilerde kartı alma konularında belli başlı zorluklarla karşı karşıya kalır. Kredi kartı alımları konusunda birçok banka hizmet verir. Yalnız bunların arasından seçim yaparken asıl sorun limit ile alakalı olan değerlemelerdir. Düşük limitler dâhilinde verilse de bir kadının günlük ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. Yani alınan kartla gün içinde var olan ihtiyaçlar kolay şekilde karşılanır. Ev hanımı olarak kredi kartı alan kişilerin mutlaka bankanın istediği evrakları hazırlaması ve istediği şartları yerine getirmesi gerekir. Aksi halde kartın onaylanması mümkün değildir.

Gerekli Evraklar ve Şartlar

Kredi kartlarına başvuru yapılması için ev hanımlarının banka şubelerine giderek başvuru yapması gerekir. Bu başvuru esnasından bankalar sizlerden belli başlı evraklar ister. Bu evrakların eksiksiz şekilde bankaya verilmesi oldukça önemlidir. Gerekli olan evraklar içinde aşağıdakiler bulunur.

 • Eşe ait maaş bordosu üstünden başvuru yapılacaksa eşe ait maaş bordosu
 • Kefil istenirse kefile ait kimlik fotokopisi
 • Başvuru yapacak olan kişinin kimlik fotokopisi
 • Başvuru sahibinin varsa gelir belgesi
 • İkametgâh belgesi
 • Kredi kartı başvuru formunun doldurulmuş hali

Yukarıda bulunan tüm belgeler başvurunun sağlanacağı bankaya teslim edilir. Bunun ardından başvuru süreci başlar. Bu konuda farklı bir detay varsa bankadaki müşteri temsilçisi başvuruyu yapan kişiye detay verir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Yukarıda bulunan belgelerin tamamlanmasıyla başvuru süreci başlar ama aşağıda bulunan şartlarında varlığının sağlanması gerekir. Ayrıca başvuru yapacağınız bankaların bazıları bu şartların dışında farklı koşullar ve belgelerde isteyebilmektedir. Başvurmak için gerekli olan şartlar arasında;

 

 • Krediler ile alakalı notun yüksek olması
 • Daha önceden bireysel anlamda kara listeye girmemek
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Gelir belgesi ya da teminat gösterimi yapmak
 • Kredilerin notunun 1300 puanın altında olmaması
 • Kişinin üstüne kayıtlı tapu bulunmuyorsa kefil gösterimi yapmak
 • Kefil olarak eş ya da arkadaş gösterilebilir.

Kredi Kartı Limitleri

Evde bulunan kadınların bankadan alacağı kartın limitleri çoğu zaman sınırlı rakamlar dâhilindedir. Kartın limitleri 500 ile 1.500 TL aralığında olur. Bu limitler kullanıcı olarak sizlere yeterli düzeyde gelmiyorsa yükseltmek adına belli başlı adımların yerine getirilmesi çok önemlidir. Bu durumda örnekleme yapmak gerekirse; eşin kefil olması, kişi üstüne kayıtlı taşınmaz varsa bunun bankaya sunulması ve aylık gelir varsa bunun gösterilmesi gerekir. Bunlar dışından kişinin üzerine kayıtlı olan taşınmaz ipotek altına alınmadan bankaya söylendiği zaman limitin olumlu şekilde etkilenmesine olanak sağlar. Evde bulunan kişilerin başvurularında bankaların kişiye vereceği en üst limitler en fazla 1.500 TL rakamlarında olur. Bu limit kredilerin puanları veya farklı özelliklerin bulunması dâhilinde yükseltilebilir. Bu aşamada kişinin üzerine kayıtlı şekilde malın bulunması oldukça etkilidir. Bunlar dışında kendinize ya da eşinize ait kira geliri bulunuyorsa bu durum kartın limitinin yükselmesi adına olumlu etki sağlar. Bu gelirin kartı alacak olan kişinin hesabına yatmasını sağlamak yeterli olur. Kira gelirinin hesaba yatırılması sağlandıktan sonra yatırılan bankadan kolay şekilde kartlar ile alakalı başvuru yapılır. Geliri, dikkate alan bankalar yüksek limit dâhilinde kartın tahsis edilmesine olanak sağlar.

Bankalar ve Kartlar

ING Bank- Bonus

ING kartların ev hanımlarına verilmesi konusunda uzun dönemdir kampanyalar yapan bir kurumdur. Bu bankaya yapılacak olan başvurularda kesinlikle yukarıda bulunan evrakların ve şartların varlığının olması gerekir. Yapılan başvuru SMS arcılığıyla yapılabilir. Bunun için;

 • KART, boşluk, kimlik numarası yazıp bankanın kısa mesaj numarasına göndermek gerekir.
 • Yanıt kısa sürede telefona gelir.

Akbank- Axess Kart

Akbank’a başvuru yapacak olan kişilerin kartlarının onaylanması için yine şart ve koşulların varlığının sağlanması gerekir. Başvuruda farklı evrak ve koşul oluşturulması gerekirse banka müşterisine gerekli detayları verir. Bu kartın alınması için mutlaka şubeye başvurulması gerekmektedir.

Denizbank- Deniz Bonus Kart

Denizbank’ta ev hanımı olan kişilere kredi kartı olanağı sunan bankaların içinde bulunur. Bundan dolayı hemen başvurunun yapılması için adım atılabilir. Denizbank geliri olmayan ama silin sorun olmayan kişilerin çoğunluğuna kartın verilmesi adına olanak sağlar. Çoğu kadının başvuruda bulunduğu bankadır. Ayriyeten başvurular online şekilde internet ortamından ya da şubeye gidilerek yapılabilir.

TEB- She Kart

TEB tarafından kadınlara özel olarak tasarlanan ve sadece kadınlara verilen bir karttır. Evde olan kadınlarda bu karta kolaylıkla başvuru yapabilir. She kartın birçok alanda kampanyası ve avantajı bulunduğu için çok tercih edilir. Zaten kartın adından anlaşıldığı gibi sadece kadınlara özel olarak tasarlanmış olması zaten bir farklılıktır.

QNB Finansbank- Finans Kart

Evde bulunan kadınlara kartların verilmesini sağlayan bankalar arasında yer alır. Buna başvuru yapmak adına şubeye giderek işlem yapılması gerekir. Her başvuru yapan kişinin kartı onaylanmayabilir. Çünkü şartların yerine getirilmesi oldukça önemli bir detaydır.

 


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle