Ziraat Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma ve Kapatma

Online alışveriş yapabilmek için kredi ya da banka kartına onay vermemeleri halinde alışverişlerini yapamayacakları için kartlarınızı nasıl açtırabilirsiniz?

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma ve Kapatma

Ziraat Bankası Kartları

Banka, kredi ve ek kartların İnternetten alışveriş yapmaları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından çıkarılan yasa gereği onay vermezseniz kapalı olacaktır. Milyonlarca kartın güvenliğinden şüphe edenlerin, E-ticaret sitelerinden alışveriş yapmak istemeyenlerin Visa, Mastercard ya da Debit kartlarına onay verirlerse sadece istedikleri harcamaları yapabilirler. 01.02.2018 tarihinden önce çıkartılan kartların hepsi açık olarak tüketiciye teslim edilmektedir. Bu nedenle de istediği harcamayı online yapabilmek için onay verilmelidir. Bu tarihten sonra basılan kartlar ise sözleşmede onayınız olması halinde açık olarak sizlere teslim edilir. Bütün kartlarınızı açtırmak için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

 • Sözleşmede onay vermek;
 • İnternet bankacılığı;
 • Müşteri hizmetleri;
 • Mobil uygulama;
 • Şubeler.

Şu an yeni bir kart alacağınız zaman karta onay vermeniz ilk sözleşmeyi imzalarken sizlere sorulacak ve açtırmama hakkınız vardır. İlk aldığınızda istemiyor ama daha sonrasında açtırma hakkına da sahip olabilirsiniz. Güvenli bankacılık artık 3D secure ile sağlanması nedeniyle, kart numarasının çalınması, izniniz dışında alışveriş yapılması engellenmektedir.

Bu uygulama sayesinde artık alışverişleri yaparken cep telefonunuza gelen şifreyi girmeniz sonucunda işleminiz onaylanır.

Güvenliğiniz amacıyla sizlerin sanal ortamda olan sitelerden alışveriş yaparken kesinlikle, üyesi olduğunuz sitelerden istediğiniz eşyayı almanız gerekmektedir. Ayrıca kart numaranızı asla kimseye söylememeli ve tanımadığınız insanlara da kart üzerinde yer alan bilgilerinizi vermemelisiniz.

Şubeler

Şubat 2018 tarihine kadar Ziraat Bankası tarafından gelen SMS mesajlarına ONAY vermemeniz durumunda, kartlarınızın hepsi sanal ortamda alışverişlere kapatılacaktır. Daha sonrasında ise kartın online kullanabilmeniz için bulunduğunuz yerde ki en yakın Ziraat Bankası şubesine kimliğinizle birlikte giderek, bütün kartlarınızı istediğiniz kartlarınızı açtırabilir veya kapatabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Kısıtlama getirilen kartların tekrardan açılması için 0850 220 00 00 telefon numaralı müşteri hizmetlerini aramalı, temsilci ile görüşerek kartınızı açmayı istediğinizi belirtebilirsiniz. Müşteri Hizmetlerine bağlandığınız zaman sizlerin güvenliğiniz amacıyla kartın açılıp veya kapatılması için size bazı sorular soracaktır. Bu soruları doğru yanıtlamanızla birlikte kapatabilir veya açabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı

Şubeye gitmek ya da Müşteri hizmetlerini aramadan İnternet Bankacılığını açtırmanız sonucunda bankaya gitmeden ya da aramadan bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirmek için şu işlemleri tarayıcınızdan yapmalısınız.

 • İşlem Yap menüsüne girmek;
 • Kartlarım sekmesi;
 • Kredi kartı ve Banka Kartlarım sekmelerinden birini tıklayın;
 • Hangi karta onayı verecekseniz seçerek onay işaretini tıklamalısınız.

Bütün kartlarınızı açıp ya da kapama işlemini bu şekilde birkaç dakika içerisinde yapabilirsiniz.

Mobil Bankacılık

Cep telefonunuz ya da tabletlerinize indirdiğiniz Ziraat Bankası uygulaması aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Mobil Bankacılık ile hem açma hem de kapama işlemini aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşlemler sırasıyla şu şekilde olmalıdır:

 • Sol üst tarafta bulunan alt alta üç noktayı tıklayın;
 • “Kartlarım sekmesini seçmeli;
 • Açmayı ya da kapamayı istediğiniz kartınızı seçin;
 • “İşlemler” tıklanır;
 • “İşlem kısıtlamalarını Belirle” seçilir.

Burada kartın sanal ortam içerisinde açma ya da kapama işlemlerini birkaç saniye içerisinde belirleyebilirsiniz. Ayrıca bu menüden kartınızı Yurt içi kullanımına açma ya da kapama işlemlerini de kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkün olur.

İnternet Bankacılığı

Hesabınızı açtırırken ya da daha sonrasında İnternet Bankacılığını açtırabilirsiniz. Bu sayede şubelere ya da müşteri hizmetlerine telefon açmadan gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Kullanımına açtırmak için verilen şifreyi ilk girişinizin ardından daha sonra değiştirmelisiniz. Bu şifreyi değiştirirken kolay olan, doğum tarihiniz ve isminiz gibi tahmin edilen şifreler koymamalısınız. 24 saat boyunca mobil uygulama üzerinden ya da bilgisayarınızdan tarayıcınız aracılığıyla 24 saat boyunca işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

 • Hesap açma/kapama;
 • Para gönderme;
 • Ödemeler;
 • Kart işlemleri;
 • Krediler;
 • Yatırım.

Başka banka hesaplarına gün içerisinde ve başka Ziraat Bankasında olan hesaba ise 24 saat boyunca anında para transferi yapabilirsiniz. Vadeli, döviz, borsa işlemleriniz gibi bütün işlemlerinizi birkaç saniye içerisinde yapacağınız için kolaylık sağlanmaktadır.

Güvenliğiniz nedeniyle bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız tarayıcı ya da mobil uygulamalardan bağlandığınız zaman, Müşteri numaranızı ve sizin belirlemiş olduğunuz şifreyi girdikten sonra bankaya vermiş olduğunuz cep telefonunuza kısa mesaj gelecektir. Kısa mesajda yer alan şifreyi girerek bağlanabilirsiniz.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle