Vakıfbank Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma ve Kapatma

Sizlere verilen kredi kartlarının online alışverişe açık olarak geldiğinden yeni düzenleme sonucunda kartlarınız alışverişe kapatıldıysa nasıl açacağınız.

Kredi Kartını İnternet Alışverişne Açma ve Kapama

Kartları Online Alışverişe Açma

Vakıfbank tarafından tüketicilere verilen kredi ve banka kartlarının İnternet üzerinden alışveriş yapılmasına açık olarak gönderilmekteydi. Yeni yapılan düzenleme sonucunda ise 31 Ocak 2018 tarihine kadar onay verilmemesi durumunda Online alışveriş yapmaya kapatılmıştır. Kredi kartlarının çok yoğun olarak kullanıldığı ve İnternetten satın alacağınız bazı ürünlere taksit imkanı sunması nedeniyle tercih edilir. İsteğe bağlı olarak birkaç dakika içerisinde İnternet Bankacılığını kullanarak ya da Müşteri Hizmetlerine telefon açarak da kullanabilirsiniz. Ama ve kapama işlemini yapabilmek için şubeye gitmenize gerek bulunmuyor.

Kısa Mesaj

Kartınızı açmak için cep telefonunuzdan bankaya ait olan 5724 numarasına kısa mesaj göndererek gerçekleştirebilirsiniz. Operatörünüze bağlı olarak ücretlendirilebilir.

  • Onay yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartın son 6 hanesini yazın;
  • Kullandığınız tüm kartlar için, kısa mesaj bölümüne HEPSI yazın;
  • 5724’e numarasına kısa mesaj gönderin.

Müşteri Hizmetleri

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri numarası 0850 222 0 724 olan arayıp müşteri hizmetlerine bağlanarak kredi ya da banka kartınızın İnternetten yapacak olduğunuz alışverişe açtırmak istediğinizi belirtmeniz halinde açılır. Bunun için kart işlemleri menüsünün olduğu tuşa basarak müşteri hizmetlerine bağlanmalısınız. Güvenliğiniz için size soracağı sorulara doğru yanıt vermeniz halinde istediğiniz ya da bütün kartlarınızı açtırmış olabilirsiniz.

Kartınızı artık alışverişlere kapamak istiyorsanız o halde yapmanız gereken ise aynı numarayı aramak ve kapamak istediğinizi belirtmek olacaktır.

İnternet

Akıllı telefonlarınızdan ya da cep telefonlarınızdan İnternet Bankacılığını kullanarak açtırmanız mümkün olacaktır. Bunun için Vakıfbank sitesine bağlanmanız ya da telefonunuza uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Kartlar bölümüne gelerek burada “İnternetten Alışveriş” sekmesini tıklamalısınız. Açılan menüde Açma ya da kapama istiyorsanız buradan seçenekleri tıklamalı ve istediğinizi gerçekleştirmelisiniz.

Şubeler

Bulunduğunuz yere en yakın kartınızı aldığınız bankanın şubesine kimlik kartınızla birlikte giderek açma ya da kapama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

Bankacılık Düzenleme ve Deneteme Kurumu tarafından çıkartılan yeni kanun gereği kredi kartı alındığı zaman online alışveriş yapılmasına izin verilme ya da vermeme hakkına sahip olacaksınız. İnsanların kullanmakta olduğu banka kartlarının, kredi kartlarının ve ek kartları üzerinden alışveriş yapabilmeleri için izin vermemeleri durumunda online alışverişe kapatılacaktır. Bankalar tarafından verilen bütün kartlardan İnternet ortamında güvenli alışveriş yapma imkanı günümüzde mümkün olmaktadır.

İnsanlar tarafından dolandırılma ya da kart numarasının çalınması gibi endişelerden ötürü kartlarıyla sipariş vermekten çekiniyorlar.

3 boyutlu güvenlik sistemi olan “3D Secure” sayesinde üyesi olduğunuz iş yerlerinden alışveriş yapabilmeniz mümkün olabiliyor. Alışveriş sepetine koyduğunuz ürünü satın almak için banka tarafından verilen kartın numaralarını girmelisiniz. Daha sonrasında güvenliğiniz adına “3D secure” seçeneğini tıklamalı ve yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada bankaya vermiş olduğunuz cep telefonunuza vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesajla şifre gelecektir. Bu şifreyi doğru bir şekilde gerekli alana girerek onay vererek alışverişinizi tamamlamanız mümkün olur.

İnternetten alışveriş yapmaya korkanlar için uzmanlar tarafından, daha önceden duymadıkları bir alışveriş sitesine üye olarak banka kartlarında bulunan bilgileri girmemeleri öneriliyor. Taksi imkanı sunması nedeniyle daha çok tercih edilen kartlarda güvenlik sorunu olmaması için mutlaka “3D secure” ile ödemeyi gerçekleştirmelisiniz.

İnternet Bankacılığı

Vakıfbank’ın İnternet kullanıcılarına tanıdığı hizmetlerden bir tanesi de İnternetten işlemlerini kolaylıkla yapabilmektedir. Günümüzde bilgisayarlar, cep telefonları ya da tabletlerden bağlanarak yapabilirler. Akıllı telefonlar için özel olarak hazırlanan uygulama sayesinde de kullanıcılar cep telefonlarından 24 saat zaman dilimi içerisinde bağlanarak işlemlerini yapabilirler.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan bulunduğunuz ortam içerisinde birkaç dakika içerisinde işlemlerinizi yapabilmenize imkan tanımaktadır. Müşteri Numarası ya da T.C Kimlik Numarasını girdikten sonra bağlanabilmeniz için şifrenizi girmelisiniz. Bu sizin güvenliğiniz için sağlanan ilk adımdır. Daha sonrasında ise cep telefonunuza gelen şifreyi yazacağınız bölüme yönlendirileceksiniz. Şifreyi doğru şekilde girerek bağlanabilirsiniz. Cep telefonlarından girenlerinse ilk seferinde telefonlarına gönderilen kısa mesajı girmelerinin ardından “hatırla” seçeneğini tıklamaları ile birlikte tekrar tekrar girmelerine gerek kalmayacaktır.

İnternet üzerinden bir şubede yapabileceğiniz bütün işlemleri gerçekleştirmeniz mümkün olur. Aidat ödemesi, havale, EFT, Vadeli ya da vadesiz hesap açma, alışverişleriniz ya da kalan paranızı görebildiğiniz gibi sayısız birçok hizmetten ücretsiz faydalanabilirsiniz.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
4 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 3,75.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle