Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir? Nasıl Alınabilir?

Nakit Avans kullanmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken önemli detayları, alırken yada geri verirken nelere bakmaları gerektiği hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Nakit Avans Nedir?

Nakit Avansİş adamı, öğrenci veya ev hanımı olmamız ani para ihtiyacımız olmayacağı anlamına gelmez. Öğrenci arkadaşları ile gezmek ve eğitim kalitesini yükseltmek için, ev hanımı çocukları için, iş adamı da yapacağı yatırım için ani nakit ihtiyacı duyabilir. Bu durumun karşılanması için bankaların sunduğu kredi kartlarından anlık olarak limitiniz boyutlarında çekim yapabilirsiniz. Bu çalıştığınız şirketin sunduğu hizmete göre farklılık gösteren bir detaydır. Kart limitinizin belirli bir oranı avans için özel olarak ayrılmaktadır. Çekilen tutar ödeme günü geldiğinde nasıl çekildiyse o şekilde geri yatırılmalıdır. Tek seferde, toplu olarak işlem yapılmalıdır.

Nakit Avans Nasıl Alınır?

Gelişen teknoloji hizmetleri ile birlikte nakit avans sadece ATM cihazları üzerinden çekmek sorunda değilsiniz. Bu çekim işlemini sadece bankanıza ait olan ATM’ler üzerinden değil diğer bankaların da cihazları ile yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden de yaparak hesabınıza aktarımızı gerçekleştirme imkanı sunulmaktadır. Tabi bu hizmet kolaylığının sağlanmasının altında hizmeti veren şirketlerin bu işlem ile daha yüksek kazanç sağlayacak olmalarıdır. Ancak belirli bir limitin üzerinde çekime izin verilmemektedir. Bankaya göre farklılık gösterse de en yüksek çekim limiti 6000 TL ile 15 bin TL olarak sınırlanmaktadır.

Nakit Avans Çekerken Dikkat Edilecekler?

Acil olan para ihtiyacınızı bu şekilde gidermek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli detaylar vardır. 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren bankalar tarafından bu hizmete %2,25 oranında faiz uygulanmaktadır. Diyelim 1000 TL avans aldınız, bunun ödemesini kredi kartı ekstreniz geldiğinde toplu olarak yapmanız gerekiyor. Kullanmış olduğunuz kredi kartı sınırlansa da buna uygulanacak faiz devam edecektir. Bu tür detaylara dikkat etmek mantıklı bir çekim acısından önemlidir. Şirketler bu avansların geri ödemesi için artık taksit imanı da sunuyorlar. Faiz oranları üç ayda bir Merkez Bankası tarafından belirlenerek kullanım için bankalara bildiriyorlar. Bu orana ek olarak BSMV ve KKT oranları da hesaba dahil ediliyor. İkisinin toplamı %20 oranında ek getirdiğini de ekleyelim.

Bu çekim işlemi için kart limitiniz büyük önem arz etmektedir. Çünkü çekilecek avans miktarı limitin 4’de 1’ini geçemeyecektir. 5000 TL kredi kartı limitine sahipseniz alabileceğiniz nakit 1250 TL’nin üzeride olamaz.

Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

Çektiğiniz para ile işinizi hızlı bir şekilde hallettikten sonra bunu ister çektiğiniz gibi tek seferde ödeyebilir ya da işlem yaptığınız bankanın size sunmuş olduğu taksit imkanından yararlanarak ödeyebilirsiniz. Bu işlemi tercih etmek size kalıyor. Ancak kendinizi yormamak için yüksek miktarda çekilen avansları geri ödemeyi 12 aya kadar yapma şansınız var. Tabi bunun için çekilen miktara akdi faiz uygulanması gerekiyor. Faiz oranı üç ayda bir değişiklik gösterse de 1 Ekim 2018 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında %2,25 olarak uygulanmaktadır. MB bu konuda sürekli olarak güncelleme yaparak bankaları bilgilendirmektedir.

Hesaplama işlemi yapıldıktan sonra şube üzerinden, internet, mobil ve ATM üzerinden yapma şansına sahipsiniz. İşleminizi düzenli olarak yapmak kredi notunuzun yükselmesi ve bir daha ihtiyaç duyduğunuzda size yardımcı olmak için uygulanacak bir kolaylık sağlayacaktır.

Kredi Kartı Nakit Avans Geri Ödeme

Alacağınız nakit avans limitinizin sonuna kadar kullanılmasına neden olabilir. Bu tür işlemleri tercih eden insan sayısı çok olmasa da anlık ihtiyaçları karşılamak için doğru kullanıldığında mantıklı bir seçenek olarak her zaman hazırda bekletilmelidir. Kullanımı kolay olmakla, günümüzde sermaye kuruluşlarının bu yöntem için farklı çalışmaları bulunuyor. %25 oranı ve belirlenen üst limit ile kredi kartınız üzerinden çektiğiniz parayı ister tek seferde isterseniz bankanız ile irtibata geçerek düzenli taksitler ile ödeme şansınız var. Çekeceğiniz 5000 TL için bu ödemeniz nasıl olacağına hep birlikte bakalım.

Çekilen Miktar: 5000 TL

Ödenecek Taksit Sayısı: 12 Ay

Aylık Ödeme Miktarı: 493 TL

Toplam Ödeme Miktarı: 5920 TL

İş Bankası Nakit Avans

İş Bankası Nakit Avans Geri Ödeme

İş Bankası tarafından da sunulan bir hizmettir. Ödemelerini hesaplamak için akdi faiz oranına ek olarak BSMV ile KKDF hesaba eklenmektedir. Alınan avans için taksit sayısı 5 ile 12 taksit arasında ödenmektedir. Hesaplama için 30 günlük bir vade arası kabul edilmektedir. 15 bin TL en üst limit sunmaktadır. 100 bin TL kredi kartı limitiniz olsa da en üst limit çekim bu rakam üzerinde olamayacaktır. Bu konu ile ilgili olan tüm işlemleri şubeler üzerinden, internetten, İşCep , 0 850 724 0 724 müşteri hizmetleri numarası üzerinden ve Maximum Mobil üzerinden yapma imkanı sunulmaktadır.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle