Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır? Faizi ve Dezavantajı

Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için vade süresi olmadan hesabınıza tanımlanacak nakit kredidir. Hesabınızı kapatma yolları ve dilekçe.

Kredili Mevduat Hesabını Kapama

Faks
Şubeye gidemeyenlerin bir diğer yöntem olarak bankanın faks numarasını öğrenerek yukarıda vermiş olduğumuz dilekçeyi fakslaması ile birlikte 1 ile 3 iş gününde işleme konulacaktır. Faks yöntemi günümüzde sıklıkla kullanılan ve yaşadığı yerde şayet bankanın şubesi olmaması durumunda faks çekerek işlemlerini hallettirebilir.

hesap kapatma

Müşteri Hizmetleri
Her bankanın olmasa da bazı bankaların müşterilerine kolaylık sağlaması için yaptığı hizmetler arasında Müşteri Hizmetlerini aradıklarında, bankanın temsilcisiyle görüşerek Kredili Mevduat Hesaplarını kapatmak istediklerini söyleyebilirler. Her bankanın bu hizmeti olayıp, sadece bazı bankaların müşteri hizmetlerine bağlanarak kapatabilirler. Güvenliğiniz için sizlerin ilk hesabınızın açıldığında bankaya vermiş olduğunuz bilgilerden bazılarını teyit etmeniz istenir. Doğru verdiğiniz zaman kapatabilirler.

Dilekçe örneği

Dilekçe örneği

Bankalar tarafından müşterilerinin kullandığı hesaplarını kapatmamaları için, özellikle de düzenli kullanan, ödemesini yapan ve kredi kartı kullanan müşterilerini kaybetmek istemedikleri için banka tarafından değişik teklifler olabilir.

Bu teklifler sayesinde tüketicinin bankada bulunan KMH kapatmaması için yapacaktır. Günlük olarak faizin işlemesi ile birlikte banka kâr edecek olduğundan bu teklifleri sunacaktır.

Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Bankaların açmış olduğu günlük kredi kullanacağın ihtiyacınız olduğunda 24 saat boyunca çekebileceğiniz Mevduatlı Kredi Hesabını her banka müşterilerine farklı isimlerle vermektedir. Bankaların uyguladıkları faiz oranı değişmektedir. Bu oran her banka tarafından değişmekte olup çok yüksek bir faizdir. Bankaların tüketicilerine sağlamakta olduğu kredi hesapları isimleri şunlardır:

Banka Adı Hesap Adı
Garanti Bankası Avans
Vakıfbank Hızır 7/24
Finansbank Ek
Denizbank Kurtaran
İşbank Ek
ING Destek
Akbank Artı
Yapıkredi Esnek

Her bankanın kendisine göre bir faizi bulunmaktadır. Bu faiz günlük, haftalık ve aylık olarak hesaplanacağından vade sonunda ödeme her gün uygulandığından ciddi bir rakam ödemek zorundasınız. Bu faiz oranı banka tarafından belirlenecek ve sizler hesabınızda ki parayı kullandığınız zaman %1.95 ile %2.03 arasında faiz uygulaması gerçekleştirilecektir.

Bankaların vermiş olduğu kredilerin limitleri belirlenmektedir. Tüketici bu faiz oranı ile kullanabileceği parayı istediği zaman kullanma ya da kullanmama hakkı vardır.

Kullanmakta olduğu limiti 1000 TL olması halinde bunun sadece 100 TL miktarını ihtiyacı doğrultusunda harcayan bir tüketiciye günlük olarak faizi uygulanmaktadır. Şayet bankanız tarafından verilen kredinin %2.02 günlük faiz oranı uygulandığında 100.08 faiz eklenerek hesaplanır. Ay sonunda geri ödeme yapacağında ise her bankada farklı olsa da %30 civarında bir faizi ve anaparayı ödemek zorunda kalacaksınız. Günlük uygulanacak faiz ilk olarak 8 kuruş, haftada uygulanan faiz 56 kuruş, aylık olarak 2.42 lira faiz uygulanması sonucunda ay sonunda 24 lira faiz ödemek zornda kaldığınız için tüketicinin ciddi bir para ödemek zorunda kalacaktır. Senelik ise 300 TL civarında bir faiz uygulanacak olduğundan tüketicilerin hesaplarını kapatmak istemektedir. Uzmanlar tarafından çok acil nakit ihtiyacınız olmaması durumunda bu krediyi kullanmanızla birlikte hem çekmiş olduğunuz krediyi hem Kredili Mevduat Hesabınızda kullandığınız parayı ödemek sizleri zor durumda bırakmaktadır. İhtiyaç kredisi olarak kullanacağınız bireysel krediler daha avantajlı olmaktadır.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle