Sigortasız ve Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir gelir belgesi olmayanların, sigortası bulunmayanların almak istediği krediyi veren bankaların listesi ve almanız için yapmanız gerekenler.

Gelir Belgesiz Kredi Alabilmek

resimSGK kapsamında çalışmayanların, bankalara teminat olarak herhangi bir gelir belgesi gösteremeyenlere bankalar tarafından kolaylık sağlanması nedeniyle artık ihtiyaç, konut ya da taşıt kredisi alabilmektedir. Kolay kredier veren bankaların herhangi bir gelir belgesi istemeden müşterilerine kolay kredi imkanı sağlayabilmektedir. Bankalara herhangi bir SGK kaydı ya da gelir belgesi sunamayacak olanlardan bankalardan şu şekilde kolay kredi alabilmektedir:

 • Kredi notunun yüksek olması;
 • Daha önceden sigortalı çalışmış olmak;
 • Daha önceden kredi almış olmak;
 • Evi, arabası, dükkanı ya da arsası olması;
 • Kefil göstermesi.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından bankalarda yapmış olduğunuz işlemler sonucu notunuzun yüksek olması gelir belgesiz krediler veren bankalar tarafından ilk olarak kredi notunuza bakılmaktadır. Aktif olarak bankalarla çalışıyorsanız, aktif kredi kartı kullanıyorsanız, bankalara olan borçlarınızı düzenli ödemesini yaptıysanız, kimseye kefil olmadığınız ve sık sık kredinin onaylanması için başvuru yapmamanız durumunda notunuz yüksek olacaktır. Böylelikle de bankalar tarafından sizlerden herhangi bir belge istenmeden para alma imkanı sağlanmaktadır.

Gayrimenkullerinizden kira geliriniz varsa bunu göstermeniz durumunda birçok banka sizlere olumlu dönecektir. Tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için taşınır ya da taşınmaz mallarınızı ipotek olarak gösterebilirsiniz. Bu yol çok fazla tercih edilmese de bilmenizde fayda vardır. Ölmüş babanızın ya da eşinizin emekli aylığını alıyorsanız bir geliriniz olduğu için sizin sigorta girişiniz olmasa bile bankalar tarafından kabul edilir.

Kredi notu yüksek olan, çalışan bir yakınınızı kefil olarak gösterdiğiniz zaman bankalar tarafından olumlu yanıt alabilirsiniz.

Sigortasız Ve Gelir Belgesiz Kredi Almak

Ev hanımları başta olmak üzere iş yeri kuracağı zaman devlet tarafından hibe alabileceği gibi faizsiz para alabilir. Bu KOSGEB tarafından verilen kredinin ödemeye başlanması ise aylar sonra gerçekleşecek olduğundan ödeme yapmakta zorlanmayacaksınız. Ayrıca sıfır faiz olması nedeniyle de teşvik etmek amacıyla verilecek bu kredinin aldığınız para kadar ödemesini yapacaksınız. KOSGEB tarafından hibe ya da faizsiz verilen krediyi alamayanlar ise bankalardan alabilmesi mümkündür.

Ev hanımlarına bankalar tarafından belirli vadeler ve faiz karşılığında verilmektedir. İstenilen şartları yerine getirenlere herhangi bir belge istemeden ve kefil olmadan da krediyi veren bankalar bulunmaktadır. Alabilmek için bankaların şubelerine gitmek ya da İnternet bankacılığını kullanarak gerçekleştirilebilir. Ev hanımlarına kolay kredi veren bankalar ve miktarları şu şekildedir:

Banka Adı Miktar (TL)
Enpara 5.000
TEB 15.000
İş Bankası 10.000

Kolay nakit para alabilmeleri için hesaplarının bulunduğu bankadan krediyi almayı denemeleri gerekmektedir. Hesabınızın hareket dökümanı incelenecek olduğundan, her zaman için aktif olarak hesabınızı kullanmakta olduğunuz bankayı tercih etmelisiniz. Aktif kredi kartınızı kullanıyorsanız, her ay düzenli olarak vadeli ya da vadesiz hesabınıza para girişi olup olmadığına bakacaklardır. Fatura ödemelerinizi de otomatik ödeme olarak vermeniz durumunda, hesabınızda hareket olacağı için kredinin onaylanma ihtimali daha fazla olabilir.

İhtiyaç kredisi hesaplayınız
Kredi türü
Kredi tutarı
Kredi vadesi
Son Güncelleme: 2024.07.14

36 vade ile 15 000,00 TL İhtiyaç kredisi veren en uygun 5 banka (son güncelleme: 2024.07.14):

BankaFaizAylık TaksitToplam MaliyetTahsis ÜcretiYıllık Maliyet
Enpara2.35% 670 TL24 074 TL 0 TL39.61%
VakıfBank
(BAHAR KREDİSİ - ADK)
2.72% 720 TL25 769 TL 75 TL47.72%
Yapı Kredi2.77% 730 TL25 997 TL 75 TL48.77%
Odeabank2.99% 750 TL27 012 TL 79 TL53.49%
ING Bank3.69% 890 TL31 865 TL 75 TL76.58%

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Başvuru yapıldığı zaman bankalar tarafından SGK hizmet dökümleri incelenmektedir. Daha önceden çalışmış sigortası olanların aldığı maaş ve sigorta durumlarına bakılarak kredi onay ya da onaylanmaması gerçekleşecektir. Şayet hayatında hiç sigorta girişi olmayan bir tüketicinin başvuruda bulunması halinde bazı bankalar tarafından kolay krediyi alabilmenin imkanı sağlanmaktadır. Bu bankalar şunlardır:

Enpara’dan Gelir Belgesi İstemeden Kredi

resimİnternet bankacılığı kullanıcılarının çok kolay hesap açtırdıkları ve üyesi olduğu bankadır. Enpara tarafından müşterilerinin ihtiyacı doğrultusunda krediyi onlara verebilmektedir. Bankalar arasında en avantajlı görünen ve herhangi bir dosya masrafı olmadığı gibi sigorta masrafı da istemeyen Enpara müşterilerine 36 ay vadeye kadar kredi olanağı sağlamaktadır.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan ve herhangi bir kefil istemeden ayrıca teminat göstermenize gerek kalmadan da alabilirsiniz. Enpara tarafından müşterilerine özel olarak sadece verilecek kredinin 30.000 Türk Lira limiti bulunmaktadır. Şayet Enpara hesabınız olmaması durumunda, İnternet sitesine bağlanarak doğru bilgilerinizi girmeniz sonucunda müşteri temsilcisi tarafından aranacak ve hesabınız oluşturulacaktır.

Sizde Enpara müşterisi olacak ve her ihtiyacınız olduğunda 36 ay vadeye kadar para çekebileceksiniz.

CEPTETEB Sigortası Olmayanlara Kolay Kredi

resimCEPTETEB binlerce insan tarafından kullanılmakta olup, ihtiyaç durumunda müşterilerine İnternet bankacılığı aracılığıyla anında kolay para alabilmesi imkanını sağlayabilmektedir. Banka tarafından herhangi bir evrak ya da kefil istenmeden anında kredinin alabilmeniz için müşterisi olduğunuzdan hesabına girerek başvuru bölümünden ihtiyacınız olan miktarı yazarak belirleyebilirsiniz.

Düşük faizde alacağınız paranız saniyeler içerisinde hesabınıza yatmış olacaktır. Banka tarafından alacağınız paranın 30.000 Türk lirası sınırı bulunmaktadır. 1.000 TL ile 30.000 TL arasındaki dilediğiniz miktarı yazarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bankanın dosya masrafı almaması fakat kredinin sigortalanmasını zorunlu kılmaktadır. Hiçbir belge olmadan, sizlerden kefil istemeden alacağınız paranın sigorta masraflarını siz ödemek zorundasınız.

Odeabank’tan Ev Hanımlarına Nakit Kredi

resimOdeabank tarafından çalışmayan, sigorta girişi hiç olmamış ihtiyacı olan insanlara faizli kredinin onaylanması için bazen belge istemektedir. Odeabank tarafından 35.000 Türk Lirasına kadar ve 36 ay vadeli paranın verilmesi için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Gerek görmemesi durumunda sizlerden herhangi bir belge istemeyecek fakat gerek görmesi durumunda tapu, yan geliriniz olduğuna dair belge ya da kefil isteyebilir. Müşterisi olmanız halinde hemen hesabınıza, müşterisi olmamanız durumunda ise Odeabank şubesinden ya da PTT şubesinden onaylandığında çekebilirsiniz.

ING Bankası İhtiyaç – Konut – Taşıt Kredi

resimING bankası tarafından istenildiği zaman 50.000 Türk Lirasına kadar anında krediyi 36 ay vadeye kadar alabilmektedir. İnternet Bankacılığı kullanmakta olan müşterilerine özel olarak tanınan bu hizmet E-Kredi olarak geçmektedir. Alacakları kredi için 5 Türk Lirası tahsis ücreti ve sigorta masrafı alacağınız krediden düşmektedir. ING Bank tarafından müşterilerine tanınan bu ayrıcalık için kredi notunuzun yüksek olması şartı aranmaktadır. Kredi notu yüksek olan müşterilerinden hiçbir evrak ve kefil istememektedir. Düşük olan müşterilerin ise gelir belgesi, adına olan tapu, araba ruhsatı ya da kefil şartı bulunmaktadır.

Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

resimDaha önceden herhangi bir SGK kapsamı altında çalışmamış olanların, ev hanımları ya da özellikle öğrencilere bir bankanın krediyi verebilmesi için her şey önemlidir. Kişinin banka personeline kendisini ifade etmesinden, konuşma tarzı ve dahası giyimine kadar her şey dikkatli incelenmektedir. Bu sebeple de özellikle ihtiyacınız doğrultusunda yüksek krediyi alabilmek başvurusunda bulunacakların çok dikkatli davranması gerekmektedir. Şu ayrıntılara dikkat etmeniz avantaj sağlamaktadır:

 • Düşük miktarda kredi başvurusunda bulunması;
 • Kendisini ifade etme biçimi;
 • Giyim tarzı;
 • Yaşadığınız evin size ya da ailenize ait olması;
 • Mezun olduğunuz okul;
 • Sağlık durumunuz.

Şubeye giderek başvuruda bulunacak olanların ise ek gelir belgesi, kiracınız olduğuna dair belge, aile yakınlarınızdan birinin maaşını almak, bankada yüklü miktarda paranızın olması ya da yanınızda çalışan ve notu yüksek bir kefil götürmeniz durumunda daha kolay onaylanacaktır. Bunların hiçbiri olmadan gitmeniz durumunda sizin kredi notunuza bakılacaktır. İstenilen miktarın düşük olması halinde daha şanslı olacaksınız.

Banka çalışanı ile ilk olarak görüşecek olduğunuzdan size artı puan kazandırması için yukarıda yazdığımız kuralları unutmamalısınız.

İnternet bankacılığı aracılığıyla başvuru yapmanız durumunda, banka müşterisine daha kolay krediyi verdiği için şubeye gitmenize gerek kalmayacaktır. Bilgisayar ya da mobil cihazınızdan hesabınıza bağlanarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle