Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma ve Kapatma

Garanti Bankası tarafından sunulan kredi kartlarının internet üzerinden alışverişe açma ve kapatma özelliğinin nasıl yapıldığını yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartları

Ülkemizde avantajlı kredi kartı kullanma konusunda ilk akla gelen bankaların başında Garanti gelmektedir. Yapmış oldukları çalışmalar ve reklamlar sayesinde bonus özelliğini adeta insanların en başta ihtiyaç duydukları bir kart durumuna getirmiştir. Tabi bu onlar tarafından sunulan tek kart kürü değildir. Çeşitli özelliklere ve detaylarına göre birbirinden ayrılan çok sayıda kredi kartı bünyelerinde barındırmaktadırlar. Bu kartların bazı özellikleri tercih eden kişiye özel olarak hizmet vermesi amacıyla sunulmaktadır. Bu da çeşitlilik sağlamaktadır. Tabi bu durum hepsinin farklı özellikleri olsa da hepsinin bir arada aynı özellikleri de barındırdıkları olmaktadır.

Garanti Bankası İnternet Alışverişe Neden Kapandı?

27 Ekim 2016 tarihinde BDDK tarafından yapılan kapsamlı bir yasa değişikliği ile birlikte tüm bireysel kredi kartı kullanıcıların bu özellikleri kendileri onay vermedikleri sürece kapatılmasına karar verilmiştir. Bu özelliği 31 Ocak 2018 tarihine kadar aktif ettirmeyen kullanıcılar şu an için bu kart özelliğinden maalesef faydalanamıyor.

Tabi bu kararın alınmasının altında ki en büyük neden internet dolandırıcılığının giderek artış göstermesidir. Birçok insanımızın bu özelliğin olduğundan dahi bilgisi olması ve kartı kullanımında bilinçsiz davranmalarından dolayı kararın alınması uygun görülmüştür. Tabi bu kararın tersine çevrilme şansı da bulunmaktadır. Bunu kredi kartı kullanıcılarının kendilerinin yapması gerekmektedir.

Garanti Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

31 Ocak 2018 tarihine kadar onay vermemiş olanlar için şuan internet alışverişi tamamıyla kapalıdır. Tabi bu durum ebediyen devam etmeyecektir. Banka bu konuda çeşitli yöntemler kullanarak kart kullanıcılarının bu özelliği aktif etmelerine yardımcı olmaktadır. Bu konuda sizlere iki farklı yol ile hızlı bir hizmet sunmayı amaçlıyor. Bu yöntemler Garanti Cep ve Garanti internet olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi bu seçenekleri kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bakalım.

  • Garanti Cep hizmeti üzerinden online alışverişe izin vermek istiyorsanız ilk olarak Ana sayfa üzerinden Hesap ve Kart sekmesine tıklamanız gerekiyor. Açılan ekranda Kartlar bölümünü açmalısınız. Birden fazla kartınız varsa bu özelliğini açtırmak istediğiniz kartı belirlemelisiniz. İlgili karta tıkladıktan sonra karşınıza internet üzerinden alışveriş yapma özelliği çıkacaktır. Buna onay vererek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • Garanti İnternet, yani internet bankacılığı üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. Kısmen aynı adımları izlemeniz gerekiyor. Ana sayfadan Kart sekmesine giriş yapmalısınız. Kredi kartı ya da banka kartından birisini tercih ederek özelliği aktif ettirmek istediğiniz kartı seçmelisiniz. Her kart için işlem tekrar yapılmalıdır. Kart bilgileri menüsünden güvenlik bilgileri sekmesine giriş yapmalısınız. Son adım olarak da İnternet Alışveriş bölümüne tıklayarak bu özelliği artık kullanılabilir bir hale getirmelisiniz.

Kredi kartı internet alışverişi yapmak için açma işlemleri bu şekilde kolayca yapılabiliyor. Ancak günün birinde bu özelliği kapattırmak istemezseniz izlemeniz gereken farklı bir yol bulunmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Garanti Bankası ya da farklı bir bankanın kartınız kullanmanız fark etmeden bu özelliği birçok kullanıcı kapattırmak istiyor. Bunun başlıca nedeni ne kadar kullanım kolaylığı sunuyor olsa da dolandırıcıların sayısının da buna eş değer bir şekilde artış gösteriyor olmasıdır. Bu durum birçok kullanıcının canını acıtan olaylara neden olduğu için dikkatli bir şekilde karar vererek bu özelliği kapattırmayı tercih ediyorlar.

Kartınızın bu özelliğini tekrar kapattırmak istiyorsanız yukarıda anlattığımız Garanti Cep, Garanti İnternet özelliklerinde sadece son basamakları farklı kullanarak işlemi yapabilirsiniz. Bu basit yöntem ile özellik kapatılabilir. Bunlarla birlikte isterseniz 444 0 338 numaralı müşteri hizmetleri servisini de arayarak gerekli görüşmeleri yaparak özelliğin kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bazen kullanıcılar internet ve cep uygulamaları üzerinde kapatmayı başaramıyor. O nedenle müşteri hizmetleri bu konuda kesin yöntem olarak her zaman tavsiye edilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartları

Garanti Bankası 1946 yılında Ankara’da kurulan ve ülkemizde ki özel bankalardan birisi olarak uzun yıllardır hizmet vermeyi başaran bir kuruluştur. Müşterilerine kredi kartları başta olmak üzere çok sayıda farklı konuda hizmet vermektedir. Kredi kartı anlamında çeşitli özelliklere sahip olan çok sayıda kart hizmeti sunmaktadır. Bu kartların neler olduğunu ve özelliklerine göre dikkat edilmesi gereken detaylardan kısaca bahsedelim.

Bonus Ailesi, bu kart ailesi içerisinde üyelerine farklı özelliklere sahip 7 farklı kart tipi sunmaktadır. Ayrıca yaptıkları özel anlaşmalar ile çevreci bonus, şeffas bonus, Trabzonspor bonus, Fenerbahçe Bonus, BJK Bonus gibi farklı isimde kartları da vardır. Bonus Gold, Bonus Platinum ve Bonus American Express ise bunlar arasında en çok özelliği içinde barındıran kart tipleridir. Bu kartların hepsi kendi içlerinde farklı özelliklere sahiptir. Sizde bir kart alacaksanız bu kartların özelliklerine bakarak doğru tercihi yapabilirsiniz.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle