Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Çalışmayan ve herhangi bir gelir belgesi olmayan ev hanımlarına destek amacıyla ihtiyaç kredisi veren bankalar ve bankaların şartlarının neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi

resimHerhangi bir geliri olmayan ve ihtiyacı nedeniyle bankalardan kredi almak isteyen ev hanımlarına kredi veren bankalar ve KOSGEB belgesiz kredi vermektedir. İhtiyacınız doğrultusunda belirli vadeler ve faiz karşılığında bu krediyi ev hanımları alabilmektedir. İhtiyaç kredisi veren bankalardan krediyi alabilmek için her bankanın bazı istekleri bulunmaktadır. Bankalar tarafından kredi verilmeden önce şu araştırmalar yapılmaktadır:

  • Yüksek kredi notuna sahip olmak;
  • Kira gelirinin olması;
  • İpotek göstermesi;
  • Eşinin ya da babasının emekli aylığını alması;
  • Bankanın müşterisi olması;
  • kefil göstermesi.

Banka vermiş olduğu parayı tekrardan ödeme gücü olan bayanlara vermeyi tercih etmektedir. Bu nedenle de bankayla herhangi bir sorunu daha önceden olmamış ve ödemelerini düzenli yapan, aktif kredi kartı kullanmakta ve kendi hesabında bir miktar parası olan kişilere öncelik tanınmaktadır.

Şayet bankanın müşterisi olmamanız durumunda ise herhangi bir geliriniz olmadığı için sigorta güvenceniz sizin adınıza başlatılmaması durumunda yapacağınız taşınır ya da taşınmaz mallarınızdan bir tanesini ipotek olarak göstermek olacaktır.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Vermektedir?

Bankaların farklı istekleri olması nedeniyle bu şartları yerine getiriyor olmanız durumunda banka tarafından krediniz onaylanacaktır. Öncelikle bazı bankalar kredi notunun yüksek olmasına rağmen onay vermemektedir. Bu durumda sizlerden notunuzun yüksek olmasına rağmen yine de başka belgelerde isteyecektir. Bankalar tarafından gelir belgesi olmadığı halde kolaylıkla kredi verecek olan bankalar şunlardır:

Enpara

İhtiyacınız doğrultusunda Enpara tarafından çalışmayan ev hanımlarına başvurduğu zaman kolaylıkla krediyi onaylamaktadır. Enpara tarafından kredinin sağlanabilmesi için kişinin üyeliğinin bulunması gerekmektedir. En düşük 1.000 TL en yüksek 50.000 TL para desteği sağlamaktadır. Bu krediler en az 1 ay vadesi ve en fazla ise 36 ay vadesi bulunmaktadır. Bu vadeleri istenildiğinde daha erken kapatma imkanınızda bulunmaktadır. Enpara tarafından verilecek paranın avantajları şu şekilde sıralanabilir.

  • Masraf, komisyon ücreti bulunmamaktadır;
  • Müşterisi olmanız gerekmektedir;
  • İnternet üzerinden ya da cep şubesinden başvuru yapabilirsiniz;
  • Herhangi bir belge istemediği gibi kefil göstermenizi de gerek duymamaktadır. 

Alınan paranın her ay düzenli olarak belirtilen tarihler arasında ödenmesi gerekmektedir. cep şube, İnternet bankacılığından ya da Çözüm merkezine telefon açarak ödeyeceğiniz gibi QNB Finansbank ATM’lerinden de ödemeniz mümkün olmaktadır.

36 vade ile 15 000,00 TL İhtiyaç kredisi veren en uygun 5 banka (son güncelleme: 2024.07.14):

BankaFaizAylık TaksitToplam MaliyetTahsis ÜcretiYıllık Maliyet
Enpara2.35% 670 TL24 074 TL 0 TL39.61%
VakıfBank
(BAHAR KREDİSİ - ADK)
2.72% 720 TL25 769 TL 75 TL47.72%
Yapı Kredi2.77% 730 TL25 997 TL 75 TL48.77%
Odeabank2.99% 750 TL27 012 TL 79 TL53.49%
ING Bank3.69% 890 TL31 865 TL 75 TL76.58%

Halkbank

Vade süresi en fazla 36 ay olmaktadır. 36 ay vade ile aldığınız kredinin 50 ile 60 lira arasında bir tahsis ücreti ödenmesi gerekmektedir. Bu faiz oranları sabit olması nedeniyle ödeme yaparken kolaylıkla geri ödeyeceğiniz miktar hesaplanmaktadır. Banka sigortası %5 oranında dahil edilmektedir.

Ev hanımları tarafından istenilen paranın verilmesi için gerekli şartları sağlaması durumunda onaylanmaktadır.

​​Odeabank

En fazla 36 aya kadar vade seçeneğinden bir tanesini belirleyecek ve maddi gücünüzün yettiği kadar vade sayısına en düşük 1000 Tl en fazla 50.000 Türk Lirası parayı sizlere ihtiyaç kredisi olarak verebilmektedir. Kredi tahsis ücreti olmakta masrafları da diğer bankalara göre daha az olmaktadır. Başvurular için müşterisi olanlara daha kolay çıkmaktadır. Nüfus cüzdanınızla başvuruda yapabilirsiniz.

ING Bank

Gelir belgesi olmayan ev hanımlarına ING BANK tarafından düşük bir faiz oranıyla farklı vade seçenekleri ile birlikte ihtiyaç kredisini verebilmektedir. İnternet üzerinden kendi kimlik bilgilerinizle başvuru yaparak alabilirsiniz. Ayrıca banka tarafından kredinin onaylanması sonucunda ertesi ay ödeme yapmaya başlamayacak ve 3 ay sonrasında ödeme yapmaya başlayacaksınız.

Şekerbank

Çalışmayan bayanların ihtiyaçları doğrultusunda kolaylıkla kredinin çıkması sayesinde Şekerbank tarafından dilediğiniz zaman parayı alabilirsiniz. İhtiyaç kredisinin çıkacak olduğu kişilerin düşük faiz oranı ve farklı vadelerle alarak kullanmanız mümkün olacaktır. İnternet şubesinden, çağrı merkezlerinden ya da cep telefonunuzdan kısa mesaj gönderip de başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası

36 aya kadar vade imkanı bulunmakta ve kişilerin Ziraat bankası tarafından aranan şartları yerine getirmesi halinde kredinin hemen onaylanması mümkün olmaktadır. Buna başvuru yapabilmek için nüfus cüzdanınız ve gelir belgenizle birlikte gitmelisiniz. Gelir belgesi olmayanların ise herhangi bir teminat göstermeleri gerekmektedir.

İş Bankası

En az 1.000 Türk Lirası ve en fazla ise 30.000 Türk Lirasını alabilirsiniz. Bunun için ev hanımlarından 36 aya kadar devam edecek olan vade ile almaları mümkün olacaktır. Nüfus cüzdan fotokopisi ile ve gelir belgenizi gösteren belge ile şubelere başvurmanız sonucunda krediniz ökısa süre içerisinde onaylanacaktır.

Yapı Kredi

En fazla 50.000 Türk Lirasına kadar ihtiyaç kredisi alarak kısa süre içerisinde onaylanması durumunda çok düşük bir faiz ile birlikte 36 aya kadar alabilirsiniz. Bankaya şahsen başvurmanız sonucunda kredinizin onaylanması halinde hemen hesabınıza yatacaktır. Nüfus cüzdanı fotokopinizle birlikte başvuru yaptığınız zaman gelir belgesi olmayanların teminat göstermesi istenecektir. Kendi adına herhangi bir teminatı olmayanların ise kefil göstermeleri de istenmektedir.


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle