Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Bedelliyi yapmak isteyen ama ödemesi gereken parayı denkleştiremeyenler için bankaların ihtiyaç kredisi alarak bedelli olarak askerlik görevlerini yapmaları mümkündür.

Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama
Kredi türü
Kredi tutarı
Kredi vadesi
Son Güncelleme: 2024.07.14
36 vade ile 15 000,00 TL İhtiyaç kredisi veren en uygun 5 banka (son güncelleme: 2024.07.14):
BankaFaizAylık TaksitToplam MaliyetTahsis ÜcretiYıllık Maliyet
Enpara2.35% 670 TL24 074 TL 0 TL39.61%
VakıfBank
(BAHAR KREDİSİ - ADK)
2.72% 720 TL25 769 TL 75 TL47.72%
Yapı Kredi2.77% 730 TL25 997 TL 75 TL48.77%
Odeabank2.99% 750 TL27 012 TL 79 TL53.49%
ING Bank3.69% 890 TL31 865 TL 75 TL76.58%

Ziraat Bankası

Bedelli Askerlik Kredisi

Beklenen haber geldi ve 12 ay boyunca askerlik görevini yapmak istemeyenlerin bedelli olarak yapabilmek istiyorlarsa ve maddi durumları yetersiz kaldığında ziraat bankası kredi imkanı sağlıyor. Asker olabilmek için uygun şartları olanların ve maddi durumu iyi olmayanların banka tarafından parayı almak isteyenlerde aranan özellikler şunlardır:

  • 1 Ocak 1994 öncesinde doğması;
  • 15.000 Türk lirasını hesaba yatırmak;
  • 21 gün askerliği yapmayı kabul etmek.

15.000 TL’ye varan krediyi aldığınız da 3 ay ödeme yapmayacak ve sonrasında ödemeye başlama imkanı sağlamaktadır. Kısa dönem vatan görevini yapmayı tercih edenlerin 15.000 TL maddi desteği almak istiyorlarsa bunun için kredinin farklı vadeleri olması nedeniyle bütçenizi zorlamadan geri ödeme kolaylığı sayesinde ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Banka kredisini almak isteyenlerin en yakın şubeye giderek bizzat başvurması yeterli olacaktır.

İş Bankası

Kısa dönem askerlik için İş bankası tarafından ihtiyaç kredisini alarak vatani görevini 21 gün boyunca askerliğini yapmak isteyenlerin maddiyat açısından ihtiyacı olan parayı, uygun ödeme planıyla İşbank ihtiyaç sahiplerine verebilmektedir. Farklı sürelerde ve düşük faizi oranıyla alabileceksiniz. 15.000 Türk Lirası için İş Bankasının vermiş olduğu parayı için vadeler, faizinde ve geri ödemesi oranı düşük olması nedeniyle çoğu müşterisine askerliğini kısa dönem yapabilmesi için imkan sağlamaktadır. Hiçbir şekilde ödeme zorluğu yaşamadan bankaya giderek, kolaylıkla ihtiyaç kredisini dakikalar içerisinde alabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi sayesinde 24 ay vadeyle ödemek isteyenlerin her ay 897,20 TL ödemelidir. 36 ay boyunca ihtiyaç kredisini tercih edenlerin 897,20 TL ödeme yapacaktır.

Garanti Bankası

21 gün boyunca yapmak isteyenlerin maddi desteğini Garanti sağlamaktadır. Farklı vadelerle alabileceğiniz paranın faizlerin oranının düşük olması sayesinde geri ödeme de zorlanmayacak ve sigorta kapsamında alacaklardır. Vermiş olduğu istenilen vadenin ve geri ödeme zorlanmadan ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz. İşleri ya da ailesi nedeniyle askerliğini uzun dönem yapmak istemeyenlerin heyecanla beklediği askerlik kesinleşti. Maddi açıdan durumu iyi olmayanların ise bankalar sayesinde kısa dönem askerliğini yapacaktır.

3 ay ile 36 ay boyunca alacağınız ihtiyaç kredisinin uzun dönem vatan görevini yapmayı tercih etmeyenlerin tercihidir. Garanti tarafından vermiş olduğu paranın alabilmek için nüfus cüzdan fotokopinizle en yakın Garanti şubesine giderek başvuru yapılabilir.

Kısa sürede onaylanacak olan banka tarafından verilen paranın almak için İnternet sitesinden de başvuru yapılabilir.

QNB Finansbank

Bankanın verdiği krediyi kolaylıkla alabilmeniz için şubelere gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca QNB Finansbank müşterilerinin İnternet üzerinden kolaylıkla başvuru yapabilirler. Bedellinin için en az bin TL ve en fazla on beş bin TL para alabilirler. Bankalarında verdiği paranın taksidi ve faizlerde zorlanmadan ödeyeceksiniz.

Bankalarda verilecek para kişinin bütçesine uygun belirlenecek ve geri ödeme süresini ayarlayıp  aylık ödemesi gereken miktarını da bu şekilde ödemeniz mümkündür. Şubeye giderek başvuru yapılması sonucunda ihtiyaç kredisi almak için nüfus cüzdan fotokopisiyle ve iş yerinden aldıkları maaş belgesiyle gitmeleri gerekmektedir.

Vakıfbank

Askerliğinin 21 gün boyunca kısa sürede yapmak isteyenlere maddi desteği sağlayacak bankanın faizinde oranı çok düşük olması sayesinde geri ödeme de zorlanmayacaksınız. Alacağınız 15.000 TL paranın ay ve faizin oranları sayesinde kısa dönem askerlik yapabileceksiniz.

Alacağınız krediyi en az üç, en fazla otuz altı ay vade sayesinde finansal destekle askerliğini kısa dönem yapabilirsiniz. Tamamen sizin ne kadar ihtiyacınız varsa ve kaç ay içerisinde ödemek istiyorsanız bütçenize uygun kredi verilecektir.

Yapı Kredi Bankası

Askerliğini yapmak için maddi eksiği olanların düşük faizle alacağı kredilerin farklı vadelerde ödeyebilmektedir. 1000 TL ve 15.000 TL ihtiyacınızı almak için Yapı Kredi Bankasına başvurabilirsiniz. Krediyi alabilmek için Yapı Krediyi tercih edenlerin bu bankalarca  müşterisi olduğunda İnternet üzerinden çok kolay alabilir ve kullanabilirsiniz.

Şekerbank

Yaşadığınız şehirde bulunan Şekerbank şubelerinden birine giderek 3 ile 36 ay taksitle alacağınız kredinin tahsis ücreti olmamaktadır. Bedellinin de şartlarını uyanlara anında verilecek para ayların ve faizleri düşüktür. Şekerbank tüketicilere sağladığı ihtiyaç kredisinin alınabilmesi için bankaya gitmeniz yeterlidir.

Denizbank

Ödeme planını yaparak otuz altı ayda düşük faiziyle alacağınız bankanın şubelerinden ya da müşterilerinin İnternet sitesinden başvuru yaparak alabilirsiniz. On beş bin lira alacağınız paranın faizinin düşük olması ve vadeleri tamamen kendinize uygun olacak şekilde planlamanız sayesinde ödeme zorluğu yaşamamış olursunuz.

TEB

Alacağınız para çok düşük faiz ile birlikte geri ödeme kolaylığı bulunmaktadır. 3 ile 36 ay sayesinde 1.000 ile 15.000 TL’ye kadar  tamamen eksiğiniz olan parayı alabilirsiniz. Ayrıca eksiğiniz kadar aldığınız paranın aldığınız zaman hemen ödemeyecek, üç ay sonrasında ödeme yapmaya başlayacaksınız. TEB kolaylık sağlaması sayesinde ve müşterilerin banka şubesine gitmesine gerek kalmadan eksik parayı alması mümkündür.

Türkiye Finans Bankası

Banka müşterilerinin herhangi bir şubeye gitme zorunluluğu olmadan, sadece kullandıkları İnternet şubesinden eksiği kadar parayı almak için krediye başvuru yapabilirler. Ayrıca düşük faizli olması nedeniyle bankanın müşterisi olmayanların şube aracılığıyla kolaylıkla almaları da mümkün olur.

 


Çok kötüKötüOrtaİyiÇok iyi
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...


Hatalı veya yanlış kısımları seçip, Ctrl+Enter basarak bize gönderebilirsiniz.
Yorum ekle